Piątek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 4657
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Porozumienie pomiędzy wałbrzyskim ZS4 a wrocławską AWF podpisane

Środa, 28 lutego 2018, 14:48
Aktualizacja: Czwartek, 1 marca 2018, 9:35
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Porozumienie pomiędzy wałbrzyskim ZS4 a wrocławską AWF podpisane
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia pomiędzy Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu a Zespołem Szkół nr 4 w Wałbrzychu.

Podpisane porozumienie obejmuje współpracę w zakresie możliwości udziału w projektowaniu oraz realizacji imprez sportowych i rekreacyjnych, możliwości czynnego udziału uczniów w wybranych wykładach i zajęciach prowadzonych przez pracowników uczelni, organizowania praktyk studenckich oraz obserwacji lekcji, współpracy w zakresie realizacji działań promocji zdrowia, zapoznania uczniów klas liceum z ofertą uczelni, organizowania i koordynowania przez szkołę warsztatów pedagogicznych i konferencji przeznaczonych dla miasta i powiatu wałbrzyskiego, odbywających się z udziałem pracowników uczelni oraz prowadzenia badań naukowych wśród uczniów szkoły, realizowanych między innymi na potrzeby pisania prac dyplomowych, magisterskich i innych opracowań naukowych.

Podczas podpisywania porozumienia wrocławską Akademię Wychowania Fizycznego reprezentował prof. nadzw., dr hab. Andrzej Rokita - rektor uczelni, natomiast wałbrzyski Zespół Szkół nr 4 mgr Bogusław Kuta - dyrektor szkoły. Szczegóły dotyczące realizacji konkretnych działań i poszczególnych form współpracy będą każdorazowo uzgadniane indywidualnie. Dodatkowo w wyniku porozumienia uczelnia i szkoła zobowiązały się do wzajemnego wspierania w ramach swoich możliwości faktycznych i prawnych oraz do uwzględnienia praw i interesów drugiej strony w swoich działaniach. Porozumienie zostało zawarte na czas nieokreślony. Podpisanie porozumienia poprzedziły pokazy sportowe w wykonaniu uczniów ZS4.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group