Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 5101
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Poruszyli ważne zagadnienia

Czwartek, 21 marca 2024, 10:48
Aktualizacja: 13:50
Autor: red
powiat wałbrzyski: Poruszyli ważne zagadnienia
Fot. Ziemia Wałbrzyska
W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu odbyło się spotkanie z Kierownikami i Dyrektorami Ośrodków Pomocy Społecznej oraz Centrum Usług Społecznych, które miało na celu omówienia istotnych kwestii związanych z zmianą realizacji programów korekcyjno–edukacyjnych dla osób stosujących przemoc domową, programów psychologiczno–terapeutycznych dla osób stosujących przemoc domową oraz nowych i obowiązujących zadań wynikających z zakresu rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych.

Głównymi tematami dyskusji były zmiany realizacji programów korekcyjno-edukacyjnych dla osób stosujących przemoc domową oraz programów psychologiczno-terapeutyczne dla osób stosujących przemoc domową: Omówiono nowe podejście do programów mających na celu zmniejszenie przemocy domowej oraz sposoby kierowania do programów jak i prowadzenia monitoringu po zakończeniu programu. Omówiono strategie adaptacji tych programów do lokalnych potrzeb i realiów.

Ponadto przedstawiono nowe i obowiązujące zadania z zakresu rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych: Podjęto dyskusję na temat aktualnych wyzwań w rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych oraz omówiono nowe obowiązujące przepisy i standardy dotyczące opieki nad tą grupą społeczną.

Podczas spotkania wymieniano również doświadczenia i najlepsze praktyki z różnych ośrodków, co pozwoliło na wzbogacenie dyskusji i zaprezentowanie różnorodnych perspektyw. Przedstawiciele ośrodków mieli również okazję do zadawania pytań i wyrażania swoich opinii na temat omawianych zagadnień oraz przekazano potrzeby wynikające ze wzajemnej współpracy.

Twoja reakcja na artykuł?

9
33%
Cieszy
8
30%
Hahaha
6
22%
Nudzi
2
7%
Smuci
0
0%
Złości
2
7%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group