Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 3448
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Porządki w pałacu

Poniedziałek, 25 listopada 2019, 7:29
Aktualizacja: Wtorek, 26 listopada 2019, 8:57
Autor: red
REGION: Porządki w pałacu
Fot. Magda Gala, Ewa Bimca, Maria Krupienia, Bożena Cesarz, Paweł Mendychowski
W minioną sobotę 23 wolontariuszy z Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków zawitało do zaprzyjaźnionego Pałacu Książęcego we Wleniu, którego właściciele – Państwo Osieccy są właścicielami i aktywnymi członkami Towarzystwa.

Tym razem "zwiedzacze" nie pojechali tam w celu zwiedzania zabytku, a w celach porządkowych. Grupowicze grabili liście wokół pałacu i w przypałacowym parku, które następnie przenieśli na wielką stertę. Zostawili też parę "kupek" liści dla jeży. Kilka osób zakopało dół po wykopaliskach archeologicznych, które były prowadzone przy pałacu. Po zakończeniu prac w pałacu czekał na grupowiczów smaczny posiłek w postaci m. in. grochówki.

W piątek poprzedzający porządki, szef DTMZ – Robert Matwiejów spotkał się we Wleniu z burmistrzem, Arturem Zychem. Panowie rozmawiali na temat działalności DTMZ. Zaplanowali też, że w czerwcu odbędzie się kilkudniowa akcja porządkowania wleńskiego Zamku Lenno.

Grupa w dużo większym składzie ponownie zawita do Pałacu Książęcego we Wleniu już na początku 2020 roku, gdzie spotka się na tradycyjnym, okołoświątecznym zlocie.

Twoja reakcja na artykuł?

17
81%
Cieszy
2
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
10%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group