Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 4297
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Pościg zakończył się przy zjeździe na Modliszów

Wtorek, 25 czerwca 2024, 8:33
Aktualizacja: 10:06
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Pościg zakończył się przy zjeździe na Modliszów
Fot. KMP Wałbrzych
Wczoraj na ul. Uczniowskiej doszło do pościgu, który zakończył się zatrzymaniem kierowcy łamiącego prawo.

Pościg rozpoczął się na ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu, gdy policyjny patrol ruchu drogowego z grupy „Speed”, wydał kierującemu polecenie do zatrzymania się, w związku z popełnionym wykroczeniem. Kierowca jednak, zamiast zatrzymać się na sygnał funkcjonariuszy, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg, który przebiegał przez kilka kolejnych kilometrów. Mężczyzna próbował zgubić ścigających go policjantów, rozpędzając pojazd do znacznych prędkości. Ta próba nie mogła się udać, gdyż kierujący miał za sobą bardzo doświadczonych funkcjonariuszy z wałbrzyskiej drogówki, wyposażonych w nieoznakowany radiowóz, przeznaczony do zwalczania dokładnie takich przestępców.

Dzięki profesjonalizmowi i determinacji policjantów udało się zatrzymać uciekający pojazd na wysokości zjazdu do Modliszowa. Funkcjonariusze szybko przystąpili do zatrzymania 28-letniego mężczyzny, który nie stawiał dalszego oporu.

Następnym krokiem było dokładne ustalenie danych kierującego oraz jego upewnień do kierowania. Okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wydany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. Mężczyzna był już wcześniej karany za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego, co dodatkowo doprowadziło do faktu cofnięcia jego uprawnień do kierowania pojazdami przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha.

28-latek usłyszy teraz zarzuty za niestosowanie się do zakazu sądowego, prowadzenie pojazdu pomimo cofniętych uprawnień oraz niezatrzymanie samochodu do kontroli drogowej. Grożą mu surowe konsekwencje prawne, w tym kara pozbawienia wolności do lat 5.

Funkcjonariusze nie mogli przymknąć oka także na wykroczenia drogowe, które popełnił kierujący. Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h oraz poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu, sprawca otrzymał mandaty karne na łączną sumę 4000 złotych i 16 punktów karnych.

Twoja reakcja na artykuł?

9
38%
Cieszy
2
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
1
4%
Złości
11
46%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group