Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2131
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Posłanka apeluje o większe środki na aktywne formy walki z bezrobociem

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 26 lutego 2011, 13:27
Aktualizacja: 13:28
Autor: red
Fot. red
Posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka poprosiła Jolantę Fedak, Minister Pracy i Polityki Społecznej, o zwiększenie puli środków z Funduszu Pracy na programy aktywizacji osób bezrobotnych.

- W związku z interwencjami Powiatowych Urzędów Pracy, Powiatowych Rad Zatrudnienia oraz samorządów, w sprawie środków na finansowanie aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu poprosiłam o zintensyfikowanie działań, które będą skutkowały przekazaniem dodatkowych kwot na ten cel - mówi posłanka Mrzygłocka.

Według informacji otrzymanych od dyrektorów dolnośląskich Powiatowych Urzędów Pracy, środki z Funduszu Pracy na aktywne formy zostały już niemal w całości rozdysponowane. Powodem tego jest między innymi fakt, że poziom finansowania jest w tym roku znacznie niższy niż w roku ubiegłym. Ta sytuacja nie gwarantuje możliwości oczekiwanego społecznie zakresu i poziomu zadań na rzecz promocji zatrudnienia. Spadek wydatków oznacza ograniczenie ofert pracy subsydiowanej i zmniejszenie liczby tworzonych ze wsparciem publicznym miejsc pracy. Niskie wydatki z Funduszu Pracy na finansowanie kształcenia młodych pracowników spowodują brak dalszej możliwości realizacji zawartych przez Ochotnicze Hufce Pracy umów dotyczących refundacji wynagrodzeń, a także ustawowego zadania gmin w zakresie dofinansowania pracodawcom kosztów kształcenia pracowników młodocianych.

- W szerszej perspektywie może to doprowadzić do sytuacji, w której instytucje powołane do walki z bezrobociem, zajmą się wyłącznie ewidencjonowaniem osób bez zatrudnienia. Będzie to całkowite zaprzeczenie idei ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
Obecna sytuacja może zostać także wykorzystana przez rządy innych państw, w których poszukiwani są przedstawiciele konkretnych zawodów. Przykładem jest informacja o ofercie nauki zawodu, a w dalszej perspektywie - zatrudnienia dla polskich gimnazjalistów, którzy zdecydują się kontynuować edukację w Niemczech - mówi Mrzygłocka.

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz

~wyborca 26-02-2011 14:00
Prosi to się śinia a Pani poseł może się starać. idą wybory więc niech robi to skutecznia.
~Rebel Yell 26-02-2011 14:06
Ile ona wam placi, za tak slaba reklame ?
~ 26-02-2011 14:29
Kiedy jest bal prezydencki, czy może ktoś wie???
~świebodziczanin 26-02-2011 15:49
Może Pani Poseł odda swoją dietę poselską dla bezrobotnych....
~ja 26-02-2011 16:47
A może ty świebodziczaninie oddasz część swoich dochodów bezrobotnym? Ja bym oddał ale tylko tym , którzy rzeczywiście chcą pracować, a nie tym , którzy tylko o tym mówią.Kiedy słyszę bezrobotnego bez kwalifikacji ,że za 1500 to on nie będzie pracował bo mu się nie opłaca to chętnie zakazałbym wszelkiej działalności na jego korzyść.
~marcin 26-02-2011 17:04
Pani Mrzygłodzka jest przecież byłą szefową Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu (była nią, za nim została posłanką), więc na rzeczy się zna. Uśmiech politowania budzi tylko fakt, że Pani posłanka uaktywnia się przed wyborami, niestety do tej pory, jej aktywność była raczej marna, zwłaszcza w pomocy przy tworzeniu nowych miejsc pracy w mieście. Mam nadzieję, że naiwni Wałbrzyszanie tym razem Pani Mrzygłodzkiej nie wybiorą, nie wybiorą również nikogo z PO.
~olo 26-02-2011 17:46
Droga Pani posłanko . Dziś robiłem sobotnie zakupy. Nie kupuje zbyt wie ot tak jak co sobota. Wszystko podrożało tragedia. 3 tata rządów Pani partii doprowadziły do niesamowitej drożyzny. Ceny w górę zarobi stoją a Pani zajmuję się swoim PR gdzie Pani była przez te 3 lata? Obiecuje pani obwodnice po 2013 Wałbrzyskie PO to korupcja Człowiek po 2 letniej zawodówce szefem Wodociągów. A Pani się uśmiecha i udaje niewiniątko
~krystyna 26-02-2011 18:36
A kiedy jest Msza na stadionie? Bal w Jedlinie? Otwarcie jakiejś knajpy? Ona z ksieżyca spadła? 8 lat nic nie robi oprócz tego że zajmuje miejsce poselskie z regionu i kase bierze za nic to teraz widzi co sie dzieje że Zalewska aktywna to ta nagle sie obudziła? A 8 lat to tylko ganiała od kościoła do kościoła, otwierała boiska, knajpy i zaklady fryzjerskie. Szok co za tupet i arogancja władzy.
~Mrzygłodzkiej - nie 26-02-2011 19:47
Pani Mrzygłodzka się obudziła !!! Nie wierzę , a co robiła dotychczas. Nie było jej widać i słychać. Tej Pani już podziękujemy.
~ona77 26-02-2011 21:18
A ja chciałam tylko coś ciekawego podesłać wszystkim zainteresowanym naszym miastem i naszą niedolą .... !!!!! http://www.youtube.com/watch?v=JtV-6okfKzQ ...... - Bardzo realistyczny film o naszym mieście i "warunkach" panujących w nim ...
~Bezrobotny 26-02-2011 22:15
W życiu bym nie poszedł do roboty za 2 tys. zł na rękę. Żyję z konkubiną i trójką dzieci, jedno chyba moje. Ona zarejestrowana - oczywiście jako samotna matka. Full socjal - czynsz MOPS płaci, 2 tony węgla z MOPS na zimę sprzedaliśmy po 500 zeta za tonę. Po co mi, jak i tak mam darmo prąd z klatki schodowej. Z Banku Żywności i PKPS żarcia tyle, że zjeść się nie da. Makaron, cukier, ryż sprzedajemy znajomym, bo sklepy nie chcą - jest opisane "pomoc społeczna - nie na sprzedaż". Dzieci mają ciuchy z darów - wszystko nówki, jedzenie w szkole darmo. Na wakacje "pod gruszą" dzieci dostały z pomocy społecznej po 700 zł - kupiłem se nową komórkę, full wypas. Kredyty mam wszędzie gdzie dali, nigdzie nie spłacam - mogą mi skoczyć. Komornik nie ma mi co zabrać, a zresztą jakby co, to konkubina z dziećmi robi takie przedstawienie, że urzędnicy przy dziennikarzach muszą nas jeszcze przepraszać. Żyje się w Polsce dobrze, tylko trzeba pogłówkować. Kablówkę mam darmo- wkłułem się w kabel na sieni - od rana piwko, papierosek i Eurosport. A jak mnie dzieciaki wkurzą do oddam do domu dziecka. Jeszcze mi ich kieszonkowe wypłacą, a co ! No, nie będę wam dłużej przeszkadzał - bierzcie się do roboty, razem z panią poseł rzecz jasna, bo ktoś musi zarobić na nas biednych, pokrzywdzonych przez los. P R O S Z Ę ! Bierzcie się ....
~Do Bezrobotnego 27-02-2011 7:31
Słuszne słowa...idę do roboty, a dzień wyborów zaznaczę sobie w kalendarzu na czerwono, co by zagłosować na Panią Poseł w podzięce za jej aktywną i sumienną pracę. No i żeby faktycznie "wyprosiła" jakiś hajc w Warszawie... :)
~ 27-02-2011 8:02
Wybory się zbliżają. Na pewno na nią nie będę głosowała.
~ja 27-02-2011 8:08
Posłanka M. potrafi tylko wygłaszać oświadczenia i w sytuacjach podbramkowych aranżować jakieś pseudoakcje, żeby pokazać, że istnieje. Żenada
~ja 27-02-2011 8:46
a ja lubię zimną wódkę!
~blondyn 27-02-2011 9:30
To jakiś skandal, najpierw apel o obwodnicę, potem apel o środki, to jakiś matrix. Wygląda na to że chwyba nadal PiS rządzi. Do proacy Pani Poseł, ale żebyśmy się dobrze zrozumieli, nie chcemy znowu kolejnego apelu o wycofanie przez rząd destrukcyjnych zmian w OFE.
~ 27-02-2011 15:15
Pani poseł,proszę wprowadzić jakąś ustawę ,aby te żule darmozjady nie dostawały za darmo pieniędzy.To co ten bezrobotny wypisuje to prawda,a mnie się nóż w kieszeni otwiera ,bo prowadzę działalność gospodarczą pracuję od rana do wieczora i brakuje mi na czynsz.Czy w tej Polsce na prawdę trzeba kraść,żeby godnie żyć?
~ 27-02-2011 17:08
A to nie czasem ta sama Mrzygłocka zachwalała ostatnio PUP z Wałbrzycha? Hipokryzja nie zna granic. Najlepiej będzie jak takich jak Mrzygłocka będzie w polityce mniej! Wszystko na pokaz a zero efektów. Niech pani Mrzygłocka zatrudni się w branży gastronomicznej, będzie bardziej przydatna!
~benkmen 27-02-2011 22:52
Ta biedaczka stała się przez przypadek apelmenką prowincjonalną i trudno od niej wymagać, by się jeszcze posłowaniem interesowała na poważnie.
~ 28-02-2011 8:30
To co pisze Bezrobotny, to święta prawda. Tak żyje cała masa ludzi, a my na nich pracujemy. Trzeba tych wszystkich co korzystają z środków MOPSu przymusić do pracy. Niech ulice sprzątają i podwórka w swoim otoczeniu.
~ja 28-02-2011 11:13
A ja nie rozumiem jednego.Dlaczego pewna pani zatrudniona w UP ugania się po całym Wałbrzychu z kolesiami z partii.Jest na wszystkich spotkaniach,odwiedza urzędy i instytucje ale w pracy jej nie ma.Kto płaci za jej nieobecność.Czyżby urząd,czyżby MY????
~zadziwiona 28-02-2011 12:20
Pani posel i wUP byla zatrudniona niewiele robila to jak ma sie sprawdzic jako POsel siedzi tam bo ma nie zla kase i o nia teraz zaczyna znow zabiegac czy to takie dziwne
~ 28-02-2011 13:18
Zadziwiona ja mam na myśli panią R.W.
~Bogdan 13-03-2011 2:17
A ja nie rozumiem jednego.Dlaczego pani Renata Wierzbicka zatrudniona w UP jako z-ca naczelnika , jest członkiem Zgromadzenia WZWiK ugania się po całym Wałbrzychu z kolesiami z partii.Jest na wszystkich spotkaniach,odwiedza urzędy i instytucje ale w pracy jej nie ma.Kto płaci za jej nieobecność.Czyżby urząd,czyżby MY????
~Grażyna 13-03-2011 2:19
Elektorat nie poprze Katarzyny Mrzygłockiej ? Pani poseł chyba nie planuje pani kolejny raz startować na posła ? Nie daj Boże !
~Bogdan 13-03-2011 2:19
A ja nie rozumiem jednego.Dlaczego pani Renata Wierzbicka zatrudniona w UP jako z-ca naczelnika , jest członkiem Zgromadzenia WZWiK ugania się po całym Wałbrzychu z kolesiami z partii.Jest na wszystkich spotkaniach,odwiedza urzędy i instytucje ale w pracy jej nie ma.Kto płaci za jej nieobecność.Czyżby urząd,czyżby MY????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group