Poniedziałek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 1961
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Posłanka jako ekspert

Niedziela, 17 kwietnia 2011, 9:59
Aktualizacja: 10:00
Autor: red
Wałbrzych: Posłanka jako ekspert
Fot. red
Podczas konferencji "AKTYWIZACJA ZAWODOWA – nowe spojrzenie" posłanka Katarzyna Mrzygłocka wystąpiła jako ekspert do spraw rynku pracy.

Konferencję zorganizowała Konfederacja Pracodawców Prywatnych "Lewiatan". Wzięli w niej udział pracodawcy, samorządowcy, parlamentarzyści oraz przedstawicie związków zawodowych.
- To nie były odczyty, ale "żywa" dyskusja, z której każdy mógł się dowiedzieć czegoś nowego - mówi posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

Panel, w którym pracowała Katarzyna Mrzygłocka, nosił tytuł "RYNEK PRACY – WYZWANIA DLA POLSKI I EUROPY".
- Można powiedzieć, że cechy polskiego rynku pracy są już dawno zidentyfikowane. Wiemy, że bezrobocie ma charakter strukturalny i silnie zróżnicowany regionalnie. Najbardziej niepokojące jest utrzymywanie się dużego odsetka długotrwale bezrobotnych i bez prawa do zasiłku. Na tym tle kluczowym problemem jest efektywna aktywizacja zawodowa grup szczególnych na rynku pracy. Ja patrzę na funkcjonowanie systemu z perspektywy ustawodawcy. Czy obecna ustawa i określone w niej instrumenty i zasady są wystarczające, co warto zmienić w ustawie, aby lepiej pomagać bezrobotnym - mówi posłanka.

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group