Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4199
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Posłanka Mrzygłocka otrzymała odpowiedź PIP–u dotyczącą kontroli w ŚKA

Sobota, 30 lipca 2016, 11:01
Aktualizacja: Niedziela, 31 lipca 2016, 10:30
Autor: red
Wałbrzych: Posłanka Mrzygłocka otrzymała odpowiedź PIP–u dotyczącą kontroli w ŚKA
Fot. red
Prezentowaliśmy jakiś czas temu pismo, jakie posłanka Katarzyna Mrzygłocka skierowała do Państwowej Inspekcji Pracy, a które dotyczy pracy kierowców w Śląskim Konsorcjum Autobusowym. Poniżej prezentujemy odpowiedź, jaką posłanka otrzymała.

Pani
Izabela Katarzyna Mrzygłocka Poseł na Sejm RP

W odpowiedzi na pismo Pani Poseł z dnia 18 lipca 2016r. (numer sprawy IKM/B3/12/16), informuję, że obecnie w podmiocie prowadzącym działalność pod nazwą Śląskie Konsorcjum Autobusowe Sp. z o.o. z siedzibą w Wałbrzychu trwają czynności kontrolne, prowadzone przez inspektorów pracy działających w ramach właściwości terytorialnej Okręgowego Inspektoratu Pracy we Wrocławiu — Oddział w Wałbrzychu. Czynności prowadzone są w ramach realizacji zadań kontrolno-nadzorczych Państwowej Inspekcji Pracy od dnia 22 kwietnia 2016r. Zakresem kontroli objęte zostały zagadnienia dotyczące prawnej ochrony pracy, w szczególności: rozliczenie środków prawnych wydanych przez inspektora pracy po kontroli przeprowadzonej w 2015 roku, rozliczanie czasu pracy kierowców, ocenę prawidłowości prowadzenia ewidencji czasu pracy kierowców do celów obliczenia wynagrodzenia lub udzielania czasu wolnego (dnia wolnego) kierowców.

W kwestii dotychczasowych działań podejmowanych przez inspektorów pracy Państwowej Inspekcji Pracy wobec wskazanego podmiotu, informuję, że na przestrzeni ostatnich 3 lat przeprowadzono 4 kontrole, których zakresem objęto sprawdzenie przestrzegania przepisów prawa pracy w tym bhp. Wcześniej przeprowadzane kontrole dotyczyły:

1) zagadnień bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie między innymi: postępowań powypadkowych, zapewnienia pracownikom napojów, wyposażenia w odzież i obuwie robocze, prac szczególnie niebezpiecznych,

2) zagadnień prawnej ochrony pracy w zakresie między innymi: uchybień dotyczących wewnątrzzakładowych źródeł prawa pracy, działalności socjalnej, terminowości wypłaty wynagrodzenia za pracę, czasu pracy.

W wyniku przeprowadzonych kontroli i poczynionych ustaleń inspektorzy pracy skierowali do wskazanego wyżej podmiotu środki prawne przewidziane przepisami ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy, tj. 5 pisemnych decyzji nakazowych i 9 wniosków zawartych w wystąpieniu.

Jednocześnie niezwłocznie po zakończeniu czynności kontrolnych ustalających stan przestrzegania przepisów prawa pracy przez wymieniony wyżej podmiot sporządzona zostanie pisemna informacja, która przesłana zostanie Pani Poseł na adres biura poselskiego.

Maria Michoń, Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy ds. prawno-organizacyjnych

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group