Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 3758
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Posprzątają śmieci

Piątek, 3 lipca 2020, 10:25
Aktualizacja: Sobota, 4 lipca 2020, 8:22
Autor: JAZ
Wałbrzych: Posprzątają śmieci
Fot. JAZ
Zamek Książ jest miejscem, o które wszyscy dbamy i jesteśmy z niego dumni. Chcemy by był odwiedzany i podziwiany przez turystów. Tu jednak zaczynają się problemy z dyscypliną odwiedzających, którzy bardzo często zamiast wyjeżdżać z pamiątkami, zostawiają nam swoje. Zostawiane w Parku Książańskim śmieci niszczą krajobraz, środowisko i wizerunek.

Na szczęście dla naszego dziedzictwa są z nami ludzie, dla których czysty park, świat bez śmieci jest bardzo ważny. To właśnie oni założyli Stowarzyszenie Czysty Wałbrzych. Dzięki nim powstał też pomysł na sprzątanie „pozostałości” po innych.
- Założyliśmy na Facebooku konto, gdzie ludzie mogli się zapisać i wspólnie posprzątać park. Okazało się, że wiele instytucji chciało się do nas przyłączyć, co sprawiło, że 11 lipca spotykamy się przy Stadzie Ogierów i ruszamy na sprzątanie parku – cieszy się Paweł Siodłak, pomysłodawca akcji.

Pomysł jest z jednej strony nowatorski, z drugiej od lat wykorzystywany, ale najważniejsze, że spodobał się i jest popierany przez wielu. W akcję włączą się między innymi samorządy Wałbrzycha i Świebodzic. Uczestnicy sprzątania będą mogli skorzystać z darmowego tego dnia parkingu. Otrzymają wodę. Muszą tylko zabrać ze sobą bidony, co wiąże się z akcją Stop Plastik.

Po sprzątaniu na wszystkich uczestników czeka niespodzianka w postaci wspólnego ogniska. Wszystko zostało zaplanowane zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
8%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
20
83%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group