Czwartek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 4562
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Posprzątają tereny zielone

Czwartek, 23 marca 2023, 6:31
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Posprzątają tereny zielone
Fot. organizatorzy
Zebranie 31 ton odpadów i 11 487 sztuk zużytych opon, a także posadzone 2 872 drzewa to wymierne efekty pierwszej edycji proekologicznej kampanii Kręci Nas Recykling zainicjowanej przez Oponeo.pl. W tym roku już po raz drugi, we współpracy z ekologiem Dominikiem Dobrowolskim, lider sprzedaży opon stawia sobie za cel poszerzanie świadomości społecznej w kwestii recyklingu oraz zadbanie o czystość terenów zielonych.

25 marca w Wałbrzychu odbędzie akcja sprzątania terenów zielonych w ramach drugiej edycji ogólnopolskiej kampanii Kręci Nas Recykling, organizowanej przez Oponeo.pl i ekologa Dominika Dobrowolskiego. Jej celem jest ochrona środowiska naturalnego, jak również poszerzanie świadomości Polaków w temacie recyklingu oraz prawidłowej utylizacji opon.

Organizatorem zbiórki w Wałbrzychu jest Stowarzyszenie Czysty Wałbrzych.

Wszystkie informacje dotyczące kampanii Kręci Nas Recykling można znaleźć na stronie: https://www.oponeo.pl/kreci-nas-recykling.

W czasie trwania projektu, tj. od 21.03.2023 do 22.04.2023 r., zorganizowanych zostanie minimum 50 takich akcji sprzątania terenów zielonych z odpadów, w tym również zużytych opon. Dodatkowo wybrane serwisy partnerskie, współpracujące z Oponeo.pl, będą odbierały od klientów wymieniających opony zużyte ogumienie za darmo. Zebrane w ten sposób opony trafią do odpowiedniej utylizacji, a dzięki nowemu partnerowi strategicznemu akcji Grupie Recykl S.A. część z nich zostanie przerobiona na granulat, a następnie dostarczona do producenta, który wykona z nich maty izolacyjne i sportowe.

Dodatkowo za każde 4 opony zebrane w trakcie trwania akcji organizator akcji posadzi 1 drzewo. Nasz cel na ten rok to 3000 drzew.

- Ubiegły rok przekroczył nasze oczekiwania jako organizatorów projektu. Wspólnie z lokalnymi społecznościami udało nam się wspólnie z lokalnymi społecznościami zebrać aż 31 ton odpadów, w tym 11 487 sztuk zużytych opon. W rezultacie posadziliśmy 2 872 drzewa - mówią inicjatorzy.

Oponeo.pl od lat wspiera lokalne społeczności i aktywnie działa na rzecz najbliższego otoczenia. Jako świadoma społecznie i odpowiedzialna firma staramy się rozwijać nasze projekty i angażować do nich nowych partnerów. Dlatego w tym roku postanowiliśmy pójść o krok dalej i wprowadzić do projektu element rywalizacji. 10 gmin, które w czasie swoich zbiórek, uprzątnie największą ilość odpadów, będzie mogło wybrać schroniska dla zwierząt, które Oponeo.pl wesprze finansowo.

Twoja reakcja na artykuł?

6
67%
Cieszy
2
22%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group