Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 2983
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Posprzątali po remoncie

Wtorek, 22 czerwca 2021, 13:30
Aktualizacja: 14:12
Autor: red
Wałbrzych: Posprzątali po remoncie
Fot. RWS Stary Zdrój
Siedziba Rady Wspólnoty Samorządowej Stary Zdrój w Wałbrzychu przy ulicy Armii Krajowej doczekała się kapitalnego remontu. Jednak po każdej renowacji trzeba posprzątać, tu rąk do pracy nie brakowało.

Dotychczas lokal położony przy ulicy Armii Krajowej 37 naprzeciw Kina Apollo służył nie tylko Radzie Wspólnoty Samorządowej Stary Zdrój, ale również świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, a także pełnił funkcję lokalu wyborczego dla mieszkańców dzielnicy. O remont zabiegał od dłuższego czasu przewodniczący RWS, a zarazem radny miejski - Anatol Szpur. Do sprawy pozytywnie przychylił się Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej, jak również Prezes Miejskiego Zarządu Budynków Kacper Nogajczyk. Choć oczekiwanie na remont trwało jakiś czas, to udało się go rozpocząć.

- Dziękuję Prezydentowi Miasta dr Romanowi Szełemejowi i Prezesowi MZB Kacprowi Nogajczykowi za dotrzymanie słowa - podkreśla radny Anatol Szpur. - Remont jest wręcz kapitalny. W ramach prac nie tylko skuto tynki i położono nowe, ale również poszerzono przejścia do toalety, tak aby mogły skorzystać z nich osoby niepełnosprawne na wózkach. Zainstalowano już nowe ościeżnice drzwi. Koszt wykonania prac to około pięćdziesiąt tysięcy złotych. Siedziba Rady Wspólnoty Samorządowej służy nie tylko radzie, ale przede wszystkim lokalnej społeczności przy organizacji imprez takich jak "Mikołajki" czy Dzień Dziecka. Przez ponad półtorej roku z powodu pandemii Rada nie mogła normalnie funkcjonować, nie mogliśmy się spotykać czy organizować cyklicznych imprez dla mieszkańców.

Lokalni działacze wraz z radnym zakasali rękawy i posprzątali po remoncie. Największym wyzwaniem jak zawsze była duża witryna okienna. Jej mycie zajmuje najwięcej pracy i czasu.

Działacze ze Starego Zdroju, którzy kandydują do Rady Wspólnoty Samorządowej chcą, aby mieszkańcy podczas najbliższych wyborów 27 czerwca czuli się w lokalu komfortowo.

Twoja reakcja na artykuł?

6
33%
Cieszy
5
28%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group