Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 2621
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Posprzątali ruiny

Czwartek, 31 października 2019, 7:32
Aktualizacja: Piątek, 1 listopada 2019, 8:34
Autor: red
Wałbrzych: Posprzątali ruiny
Fot. użyczone
W minioną sobotę 36 wolontariuszy z Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków i zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia Historycznego "Sudety" porządkowało ruiny zamku Stary Książ wraz z przyległym terenem i pobliskimi szlakami.

Była to już 4 akcja sprzątania tego obiektu odbywająca się w porozumieniu z Nadleśnictwem Wałbrzych.
- Wypełniliśmy kilkanaście wielkich worków liśćmi, opakowaniami, szklanymi i plastikowymi butelkami, które pozostawiali tu tzw. "pseudoturyści" i młodzież, która lubi tutaj biesiadować – mówi Maciej Pawlik, rzecznik prasowy Grupy.

- Wszystkim wolontariuszom z naszego Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków serdecznie dziękuję za dzisiejsze przybycie i czynny udział w pracach porządkowych na terenie ruin zamku Stary Książ w Wałbrzychu oraz części szlaku w Książańskim Parku Krajobrazowym – mówi Robert Matwiejów, szef Grupy. - Nie wiem, który to już raz przekonaliśmy się, że osobom z Towarzystwa zależy na losie zabytków - jesteście wielcy.

Po sprzątaniu przyszła pora na wspólną integrację przy ognisku. Odbyła się też mała rekonstrukcja historyczna. Tradycyjnie grupowicze sprawdzili też swoje umiejętności w strzelaniu do celu z różnych rodzajów wiatrówek.

Twoja reakcja na artykuł?

21
95%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
5%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group