Czwartek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3297
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Zagórze Śląskie: Posypały się mandaty

Poniedziałek, 8 kwietnia 2024, 10:23
Aktualizacja: 10:24
Autor: red
REGION, Zagórze Śląskie: Posypały się mandaty
Fot. KMP Wałbrzych
Piękna wiosenna pogoda sprzyja dalszym i bliższym podróżom. Przyjezdni, jak i mieszkańcy, chętnie wybierają się na wycieczki. Odwiedzają miejsca atrakcyjne turystycznie, a takich nie brakuje w naszym regionie. Niestety często pozostawiają samochody niezgodnie z przepisami, tamując przy tym ruch i stwarzając zagrożenie. Pomimo iż przed weekendem policjanci apelowali o parkowanie zgodne z przepisami prawa, spora ilość kierowców, która przyjechała np. do Zagórza Śląskiego, nie posłuchała rad mundurowych. W sobotę i niedzielę kilka samochodów odholowanych zostało na parking strzeżony na koszt kierujących.

W każdej gminie powiatu wałbrzyskiego, ale także i w samym Wałbrzychu, jest sporo miejsc, które przyciągają mieszkańców, jak i turystów. Niestety bardzo często okazuje się, że kierowcy nie stosują się do przepisów i parkują swoje pojazdy w miejscach niedozwolonych. Ten problem w ostatnim czasie szczególnie widoczny jest w weekendy w Zagórzu Śląskim – dookoła Jeziora Bystrzyckiego.

Przypominamy, że każdy, kto pozostawi swój pojazd w miejscu niedozwolonym, musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Szczególnie w sytuacji kiedy parkując samochód w sposób niewłaściwy, stworzy zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym lub będzie utrudniał ruch.

Niestety dla kilku kierowców policyjne czynności zakończyły się w weekend mandatami karnymi, a inni musieli pogodzić się z tym, że ich samochody trafiły na autolawetę, a następnie na miejski parking strzeżony.

Informujemy, że podczas kolejnego weekendu należy również spodziewać się kontroli ze strony mundurowych w miejscach, gdzie, poprzez niewłaściwe parkowanie pojazdów, dochodzi do utrudnień w ruchu.

Przypominamy, że mandat za nieprawidłowe parkowanie to 100 złotych i 1 punkt karny. Jeżeli policjant zdecyduje się sporządzić dokumentację do wniosku o ukaranie, w sądzie grzywna może wynieść nawet do 5 tysięcy złotych. Koszt lawety to kolejnych kilkaset złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

33
53%
Cieszy
6
10%
Hahaha
4
6%
Nudzi
1
2%
Smuci
8
13%
Złości
10
16%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group