Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4834
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Poszli serią” czyli Kałasznikof najlepszy na PrzeWAŁce

Niedziela, 15 maja 2011, 9:30
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 maja 2011, 9:58
Autor: Sven
Wałbrzych: „Poszli serią” czyli Kałasznikof najlepszy na PrzeWAŁce
Fot. spawlik
Jakub Krzak, Paweł Reszela i Kałasznikof zabrali wszystkie nagrody na XIII Ogólnopolskiej Giełdzie Kabaretowej „PrzeWAŁka”, która zakończyła się wczoraj w Hotelu Maria.

Rozdaniem nagród zakończyła się XIII Ogólnopolska Giełda Kabaretowa „PrzeWAŁka”. Tak się złożyło, że zarówno publiczności, jak dziennikarzom i jury najbardziej przypadł do gustu Kabaret Kałasznikof z Rybnika. Można powiedzieć, że z uznaniem ze strony publiczności są obyci, wczorajsza nagroda jest ich trzecią, ale nagrodę dziennikarzy, a szczególnie Grand Prix zdobyli po raz pierwszy. Beata Kabzińska, Łukasz Zaczek i Rafał Gorzelany nie kryli, że jest to ich duży sukces i mają zamiar go uczcić zaraz po zakończeniu imprezy

Nagrodę Organizatorów oraz Nagrodę „Osobowość Sceniczna” odebrał Paweł Reszela, przedstawiciel stosunkowo młodego w Polsce nurtu: „Stand - up”, który bawił publiczność w pierwszym dniu PrzeWAŁki.
Jakub Krzak z kabaretu „Dabz”, którego talent sceniczny docenił Stefan Friedmann, otrzymał „Nagrodę Stefana”: - Jakubie, jesteś dobry i cię lubię – powiedział znakomity aktor, wręczając nagrodę.

Trzecim zespołem, który wystąpił w sobotę był kabaret „Wyjście Ewakuacyjne” z Opalenicy. Co prawda, nie zdobyli żadnej nagrody, ale ich występ momentami wzbudzał salwy śmiechu na widowni.
Rozdanie nagród poprzedził występ Grupy Rafała Kmity, która zaprezentowała program pt. „DOŚĆ!… dobry wyrób kabaretopodobny”. Była to prawdziwa uczta dla wszystkich lubiących podszyte ironią i czarnym humorem komentarze na temat otaczającej nas rzeczywistości i nas samych. Wałbrzyska publiczność gromkimi brawami i salwami śmiechu reagowała na takie skecze jak „Radio”, „Jak żyć" czy „TV or not TV".

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group