Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2151
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Poszukiwani wolontariusze

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 7 października 2010, 20:13
Aktualizacja: 20:14
Autor: Sven
W tym roku po raz pierwszy rusza w Wałbrzychu akcja pod nazwą „Szlachetna paczka”, której celem jest pomoc ubogim rodzinom przed Bożym Narodzeniem.

Pomysłodawcą akcji jest Stowarzyszenie „Wiosna”, które zapoczątkowało ją w 2001 roku. Z czasem „Szlachetna paczka” stała się akcją ogólnopolską. W ubiegłym roku wzięło w niej udział 5 tysięcy wolontariuszy i 112 tysięcy darczyńców. Udało się wnieść trochę świątecznej radości do domów 8 tysięcy rodzin. W 2010 roku organizatorzy stawiają sobie ambitny cel pomocy 10 tysiącom rodzin.

Honorowy patronat nad akcją sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Medialnego wsparcia udziela TVP – 1 i media lokalne.

Inicjatorzy akcji w naszym mieście chcą na początek objąć pomocą 300 najuboższych rodzin. Zwrócili się do mediów z apelem o rozpropagowanie akcji. Czynimy to z ochotą, ponieważ uważamy, że pomaganie innym jest szlachetne i potrzebne.

Jeżeli chcesz pomóc – zostań wolontariuszem. W ramach szkolenia otrzymasz niezbędną wiedzę. Wsparcia i wskazówek udzielą bardziej doświadczeni wolontariusze i liderzy akcji. Czasu do namysłu nie zostało dużo. Szkolenie zaplanowane zostało na 23 października.

Osoby, z którymi można się kontaktować w sprawie wolontariatu:
Leszek Sadecki - 509 444 364
Mateusz Rambacher – mrambacher@projektpolska.pl
Dariusz Lenda - dareklenda@interia.pl

Szczegółowe informacje i historia akcji są pod adresami:
www.wiosna.org.pl
www.szlachetnapaczka.pl

Pracując w wolontariacie zyskasz nowe umiejętności, wiedzę i doświadczenie, ale największą nagrodą będzie czyjś uśmiech i zwykłe: dziękuję.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ao 8-10-2010 6:43
napiszcie prawedę:czyli znowu poszukiwani frajerzy umiejętności do przyswojenia: robisz za darmo, poświęcasz swój wolny czas, zero wdzięczności, jesteś czyimś sługusem (np władz) - to umiejętności pożądane w dzisiejeszym świecie, urabianie ludzi, zeby pracodawcy byli zadowoleni
~do ao 8-10-2010 7:42
też powiedziałeś... a byłeś chodź raz wolontariuszem? Widziałeś ten uśmiech na twarzy beneficjenta i jego wdzięczność? W Wałbrzychu niestety mamy społeczeństwo rządaniowo- rzoszczeniowe... a to jest przykre :(
~S. 17-10-2010 23:32
To piękne móc dzielić się tym co mamy:) Nie trzeba komuś robić paczki. Można podzielić się z kimś swoim czasem. Wdzięczność to uśmiech drugiej osoby i łzy wzruszenia:) Jeżeli pragniesz kariery, nie zadowoli Cię akcja, której misją jest pomgać ludziom, tak by oni mogli kiedyś pomóc innym. Każda praca i aktywność się opłaca... i owocuje w życiu! Nigdy nie wiesz, czy ktoś kiedyś Tobie nie pomoże. Ciebie też może dotknąć kiedyś klęska żywiołowa, cierpienie, choroba i bieda... Życzę Ci, abyś w takiej chwili trafił na Kogoś takiego jak Super W:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group