Czwartek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 3574
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Poszukiwani wolontariusze

Czwartek, 7 października 2010, 20:13
Aktualizacja: 20:14
Autor: Sven
W tym roku po raz pierwszy rusza w Wałbrzychu akcja pod nazwą „Szlachetna paczka”, której celem jest pomoc ubogim rodzinom przed Bożym Narodzeniem.

Pomysłodawcą akcji jest Stowarzyszenie „Wiosna”, które zapoczątkowało ją w 2001 roku. Z czasem „Szlachetna paczka” stała się akcją ogólnopolską. W ubiegłym roku wzięło w niej udział 5 tysięcy wolontariuszy i 112 tysięcy darczyńców. Udało się wnieść trochę świątecznej radości do domów 8 tysięcy rodzin. W 2010 roku organizatorzy stawiają sobie ambitny cel pomocy 10 tysiącom rodzin.

Honorowy patronat nad akcją sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Medialnego wsparcia udziela TVP – 1 i media lokalne.

Inicjatorzy akcji w naszym mieście chcą na początek objąć pomocą 300 najuboższych rodzin. Zwrócili się do mediów z apelem o rozpropagowanie akcji. Czynimy to z ochotą, ponieważ uważamy, że pomaganie innym jest szlachetne i potrzebne.

Jeżeli chcesz pomóc – zostań wolontariuszem. W ramach szkolenia otrzymasz niezbędną wiedzę. Wsparcia i wskazówek udzielą bardziej doświadczeni wolontariusze i liderzy akcji. Czasu do namysłu nie zostało dużo. Szkolenie zaplanowane zostało na 23 października.

Osoby, z którymi można się kontaktować w sprawie wolontariatu:
Leszek Sadecki - 509 444 364
Mateusz Rambacher – mrambacher@projektpolska.pl
Dariusz Lenda - dareklenda@interia.pl

Szczegółowe informacje i historia akcji są pod adresami:
www.wiosna.org.pl
www.szlachetnapaczka.pl

Pracując w wolontariacie zyskasz nowe umiejętności, wiedzę i doświadczenie, ale największą nagrodą będzie czyjś uśmiech i zwykłe: dziękuję.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group