Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 4270
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Poszukiwany z zakazem sądowym zatrzymany przez wałbrzyską drogówkę

Wtorek, 19 września 2017, 12:50
Aktualizacja: 12:52
Autor: red
Wałbrzych: Poszukiwany z zakazem sądowym zatrzymany przez wałbrzyską drogówkę
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci w minioną niedzielę dokonali zatrzymania 35–letniego mieszkańca Wałbrzycha. Mężczyzna jechał samochodem osobowym pomimo orzeczonego sądowego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

17 września 2017 roku około godziny 15:30 na ul. Sikorskiego w Wałbrzychu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu postanowili zatrzymać wybrany w toku obserwacji samochód do kontroli drogowej. Mundurowi podejmując czynności kontrolne od samego początku podejrzewali, że mężczyzna nie powinien siedzieć za kierownicą. Ich przypuszczenia potwierdziły się w trakcie legitymowania. Okazało się, że 35-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały mu one odebrane za wcześniejszą jazdę w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo nie pierwszy raz jechał swoim samochodem pomimo orzeczonego zakazu sądowego.

Prowadząc czynności ze sprawcą przestępstwa policjanci ustalili także, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze celem osadzenia go w zakładzie karnym. Tym samym mężczyzna został zatrzymany. Za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group