Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 2402
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Potyczki intelektualno – sportowe w Gimnazjum nr 1 w Boguszowie – Gorcach

Piątek, 11 kwietnia 2014, 14:20
Autor: opr. PAW
REGION, Boguszów-Gorce: Potyczki intelektualno – sportowe w  Gimnazjum nr 1 w Boguszowie – Gorcach
Fot. użyczone
W ramach Dni Otwartych Szkoły, Samorząd Uczniowski zorganizował spotkanie z uczniami klas szóstych szkół podstawowych.

Zaproszono uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6. Dyrektor gimnazjum, Adrzej Musiał, powitał gości, dziękując dyrektorom, wychowawcom i uczniom za przyjęcie zaproszenia. Przygotowano dla szóstoklasistów wiele atrakcji w pięciu blokach tematycznych: przyrodniczym, matematycznym, humanistycznym, językowym i sportowym. Dzieci podzielono na grupy adekwatnie do ich zdolności, umiejętności i zainteresowań, a następnie zaproszono do sal dydaktycznych na rozgrywki.

Przyrodnicy przygotowali pokazy fizyczne – m.in. zaprezentowali maszynę elektrostatyczną, kulę plazmową i kamertony rezonujące. Inną atrakcją było rozwiązywanie skrzyżowań drogowych na tablicy interaktywnej, czy łączenie elementów schematów elektrycznych. Szóstoklasiści obejrzeli modele kulkowe związków chemicznych, wzięli udział w quizie, grze multimedialnej i przeprowadzili ciekawe doświadczenia chemiczne i fizyczne. Obejrzeli model szkieletu ludzkiego i torsu oraz mieli możliwość zaprezentowania swojej wiedzy książkowej w praktyce, rozpoznając kości.

Matematycy przeprowadzili konkurencje, z którymi najlepiej i najszybciej radzili sobie uczniowie z PSP nr 6. Łamigłówki matematyczne, łączenie zbiorów liczb, uzupełnianie kwadratów magicznych, mnożenie liczb trzycyfrowych, czy rozwiązywanie zadań na czas - to dla nich przysłowiowa ,,bułka z masłem”.

Humaniści mieli okazję pochwalić się m.in. swoimi umiejętnościami językowymi i znajomością ortografii. Uczniowie klas VI rozwiązywali łamigłówki językowe, rebusy, krzyżówki oraz walczyli w Konkursie Ortograficznym O Pióro Dyrektora Gimnazjum. Nagrodzono Karolinę Kogut i Weronikę Zwierzykowską z ZSP oraz Aleksandrę Bartosz z PSP nr 6.

Nie zabrakło również konkurencji z zakresu języka angielskiego. Szóstoklasiści zmierzyli się z grami interaktywnymi do nauki i utrwalania słownictwa. Wybierali zakres tematyczny gier, odpowiadali na pytania pojawiające się w nich i za poprawne odpowiedzi uzyskiwali punkty. Bezkonkurencyjna okazała się grupa z klasy VI c z ZSP, ale pozostałe grupy również świetnie sobie poradziły.

Wiele emocji wzbudziły konkurencje sportowe – bieg z przejściem przez szarfę, bieg z piłeczką do tenisa stołowego, slalom z kijem hokejowym, rzuty do kosza, czy drużynowy konkurs skoku w dal i inne poprzedzone quizem o tematyce sportowej. Uczniowie z pięciu VI klas mieli okazję zaprezentować swoją zręczność, sprawność fizyczną i możliwości intelektualne.

Po podsumowaniu zdobytych punktów okazało się, że najlepszymi matematykami są uczniowie z PSP nr 6, przyrodnikami przedstawiciele klasy VI b z ZSP, humanistami przedstawiciele klasy VI a z ZSP, a reprezentanci klasy VI c z ZSP brylowali w konkurencjach sportowych i językowych. Wszystkim uczestnikom podziękował Dyrektor gimnazjum i wręczył zwycięzcom ufundowane przez siebie nagrody m.in. puchary sportowe, pióra, książki i sprzęt sportowy. Gimnazjaliści przygotowali krótki program artystyczny, prezentując talenty wokalne, taneczne i sportowe. Spotkanie dopełniła wystawa różnorodnych prac uczniów przygotowana w ramach Festiwalu Talentów i Pasji.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group