Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 2715
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pouczał dzieci i seniorów

Czwartek, 13 lutego 2020, 6:37
Aktualizacja: Piątek, 14 lutego 2020, 8:37
Autor: red
Wałbrzych: Pouczał dzieci i seniorów
Fot. KMP Wałbrzych
Z okazji obchodzonego "Dnia Bezpiecznego Internetu" oraz ogólnopolskiej akcji ”Cyberbezpieczny senior” w filii wałbrzyskiej Biblioteki Pod Atlantami znajdującej w dzielnicy Podzamcze funkcjonariusz asp. szt. Tomasz Łabędź z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu spotkał się z dziećmi oraz seniorami.

Dostęp do Internetu to już nie tylko gromadzenie i sprawdzanie danych wykorzystywanych do nauki. Dzieci poprzez sieć kontaktują się ze swoimi znajomymi, grają w gry dostępne na platformach, mając w ten sposób dostęp do treści, które nie zawsze skierowane są do nich. Z okazji obchodzonego „Dnia bezpiecznego Internetu” asp. szt. Tomasz Łabędź omówił szereg zagrożeń, jakie czyhają w Internecie na dzieci i młodzież, opierając się na doświadczeniu i przykładach konkretnych spraw. Szczególną uwagę zwrócił na anonimowość w sieci, która sprawia, że młodzi ludzie często nie zdają sobie sprawy, że ktoś, kogo nie znają i nie widzą, może wyrządzić im krzywdę lub też wykorzystać ich dane do celów przestępczych. Dzieci dowiedziały się również m.in. jak ważna jest ochrona danych logowania, a także co niesie ze sobą lekkomyślne zamieszczanie swoich zdjęć i danych w Internecie. Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Ma on na celu promować bezpieczny dostęp do sieci i uświadamianie problematyki bezpieczeństwa w sieci.

Funkcjonariusz spotkał się również z wałbrzyskimi seniorami w ramach ogólnopolskiej akcji ” Cyberbezpieczny senior”. Dziś seniorzy coraz częściej korzystają z telefonów komórkowych i komputerów. Logują się do sieci, obsługują portale społecznościowe czy wykonują przelewy internetowe. Trzeba pamiętać, że obsługa nowoczesnych technologii wiążę się także z zagrożeniami. Coraz częściej zdarza się, że w wyniku nieostrożnego „użytkowania sieci” starsze osoby padają ofiarami różnych oszustów. Asp.szt. Tomasz Łabędź rozmawiał o przestępstwach internetowych. Omówił popularne sposoby wykorzystywane przez oszustów w sieci. Zwrócił uwagę między innymi na bezpieczeństwo podczas wirtualnych zakupów. Przekazał także informacje, na co zwrócić uwagę i co robić, aby nie stać się ich ofiarą.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
29%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group