Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 5528
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pouczenia już wysłane

Sobota, 1 kwietnia 2023, 15:37
Aktualizacja: 15:43
Autor: red
Wałbrzych: Pouczenia już wysłane
Fot. MZUK Wałbrzych
Od pewnego czasu prezydent Roman Szełemej, jak i pracownicy MZUK–u i Straży Miejskiej, zapowiadali bardziej szczegółowe kontrole dotyczące gospodarki odpadami.

Kryteria odgórnie nakładane na samorządy, a dotyczące właśnie gospodarki odpadami powodują, że samorządy wymagają od swoich mieszkańców coraz bardziej rygorystyczne kryteria segregowania odpadów, bowiem w innym wypadku grożą im za to kary finansowe. Nie inaczej jest w Gminie Wałbrzych. Szczegółowe kontrole, jak wałbrzyszanie segregują odpady komunalne, są obecnie wprowadzane w życie.

- Od pewnego czasu prowadzimy monitoring jakości segregacji odpadów w Wałbrzychu. Zostały już wysłane pierwsze pouczenia o braku segregacji w konkretnych kamienicach i blokach. Ponieważ kontrole prowadzimy także poprzez monitoring wizyjny zainstalowany na śmieciarkach, już niedługo wałbrzyszanie będą mogli używać tylko przeźroczystych worków na śmieci lub wyrzucać śmieci bez nich w celu dokonywania prawidłowej oceny jakości segregowania - informuje MZUK.

Twoja reakcja na artykuł?

9
10%
Cieszy
29
33%
Hahaha
4
5%
Nudzi
1
1%
Smuci
32
36%
Złości
13
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group