Wtorek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 2041
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat dopiął swego

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 16 marca 2010, 14:12
Aktualizacja: 14:14
Autor: PAW
Przedstawiciele WZWiK mają teraz nie lada orzech do zgryzienia
Fot. red
Zgodnie z decyzją Samorządowego Kolegium Odwoławczego, Wałbrzyski Związek Wodociągów i Kanalizacji będzie musiał zapłacić pond 11 milionów zł na rzecz Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu za bezprawne zajęcie pasa ruchu drogowego przy ulicy Kosynierów w Boguszowie–Gorcach.

Przypomnijmy, że WZWiK był głównym inwestorem budowy kanalizacji na terenie Boguszowa-Gorc. Wykonawca tych robót nie dopełnił jednak formalności i nie przedłużył zezwolenia na zajęcie pasa drogowego przy ulicy Kosynierów w Boguszowie-Gorcach.

Kiedy prace się zakończyły, powiat naliczył karę, która wyniosła ponad 11 milionów zł. Urzędnicy powiatowi powiadomili o tym fakcie WZWiK. Wodociągi miały dwa tygodnie na odwołanie się od tej decyzji. Jednak spóźniły się o jeden dzień. Sprawa trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które uznało, że powiat dopełnił wszelkich formalności i miał prawo naliczyć karę.

Przedstawiciele WZWiK niejednokrotnie zapewniali w wałbrzyskich mediach, że będą się odwoływać teraz do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Jeśli jednak i tam zostanie podtrzymana dotychczasowa decyzja, to WZWiK będzie domagać się zapłaty kary od wykonawcy prac. Przedstawiciele WZWiK zapewniają zresztą, że w umowie z wykonawcą kanalizacji w Boguszowie-Gorcach, istnieje zapis mówiący o tym, że w przypadku naliczenia kar, to właśnie wykonawca jest zobowiązany te kary zapłacić.

Tak więc teraz pozostaje nam czekać na decyzję Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Pewne jest natomiast jedno. Ewentualne rozstrzygnięcie po myśli powiatu polepszy humor urzędnikom starostwa.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~gogul45 16-03-2010 21:41
Bardzo sie ciesze z takiego wyroku.
~xyz 16-03-2010 21:44
ciekawe ile ci chłopcy zarabiają? a dobrze terminu odwołania policzyć nie umieją ...
~ 16-03-2010 22:50
cieszcie się cieszcie - Powiat załata część długów a ktos za tę karę zapłaci - chyba społeczeństwo - pogratulować Panu Chećko - nawet nasi "politycy" dogadać się nie potrafią przy tak ważnym projekcie Unijnym - WSTYD!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group