Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2982
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Powiat kupił testy

Środa, 13 maja 2020, 14:38
Aktualizacja: Czwartek, 14 maja 2020, 8:32
Autor: red
powiat wałbrzyski: Powiat kupił testy
Fot. Ziemia Wałbrzyska
COVID–19 nie odpuszcza, a dane pokazują znaczący wzrost zachorowań. Powiat Wałbrzyski zdecydował się na zakup testów pomocniczych do wykrywania przeciwciał skierowanych przeciwko SARS–CoV–2.

Test Wondfo SARS-CoV-2 Antibody jest testem immunochromatograficznym do szybkiego wykrywania przeciwciał w klasie IgM/IgG skierowanych przeciwko koronawirusowi . Mając na względzie mieszkańców i pracowników bezpieczeństwo podczas załatwiania spraw w Starostwie Powiatowym, Powiatowej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej oraz Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, pracownikom tych jednostek umożliwi się wykonanie bezpłatnego testu.

Ponadto Powiat Wałbrzyski zdecydował o przekazaniu około 200 sztuk zakupionych testów pomocniczych do wykrywania przeciwciał skierowanych przeciwko SARS-CoV-2, na potrzeby Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu oraz jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Powiatu Wałbrzyskiego.

W trosce o bezpieczeństwo i komfort pracy urzędników, pomieszczenia należące do Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu zostały poddane procesowi ozonowania. Generatory ozonu stosuje się do usuwania wirusów, bakterii, roztoczy, brzydkich zapachów, oczyszczania i odświeżania powietrza. Obecnie do PUP trafiają tysiące dokumentów od przedsiębiorców w ramach Tarczy Antykryzysowej. Na dzień dzisiejszy w ramach tylko mikropożyczki złożonych zostało 5342 wniosków. Rozpatrzonych i wypłaconych zostało 2200.

Twoja reakcja na artykuł?

3
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
25%
Złości
3
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group