Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 2009
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat Wałbrzyski remontuje drogę w Sierpnicy

Wiadomości: Wałbrzych/region
Sobota, 5 listopada 2011, 6:30
Aktualizacja: 6:36
Autor: Sven
Fot. użyczone
Część nawierzchni już została odtworzona. Zakończenie ostatniego etapu prac planuje się do końca listopada. Zwiększy się bezpieczeństwo użytkowników drogi – zarówno mieszkańców, jak i turystów odwiedzających Osówkę – jedną z największych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska.

Powiat Wałbrzyski na remont drogi przeznaczył w trzech etapach blisko 2 miliony złotych. W ramach prac odnowiono i odtworzono nawierzchnię, poszerzono pas drogi oraz wybudowano murki oporowe zwiększające bezpieczeństwo korzystających z drogi przy zakolach potoku w Sierpnicy.

Zadowoleni z efektu wyremontowanej drogi są już mieszkańcy wyżej położonych gospodarstw w Sierpnicy: - Jest bezpieczniej, bo teraz mamy szerszą drogę i nie ma w niej dziur - mówi Małgorzata Trojanowska, prowadząca agroturystykę ,,Sokołówka”. Dodaje także, że liczy na to, iż w okresie zimowym – właśnie dzięki szerszej drodze – łatwiej będzie z odśnieżaniem. – Do naszego gospodarstwa dojeżdżają turyści, więc na pewno wyremontowana droga nie tylko ułatwi im dojazd, ale będzie też dobrze świadczyła naszym regionie – dodaje.

Obecnie trwają jeszcze prace w dolnej części Sierpnicy, przy skrzyżowaniu z drogą na Osówkę, a do końca listopada zostanie także wyremontowany ponad 200-metrowy odcinek drogi w Kolcach. Zleceniodawcą prac jest Powiat Wałbrzyski.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group