Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 3718
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Powiatowa sesja

Środa, 1 lipca 2020, 11:32
Aktualizacja: Czwartek, 2 lipca 2020, 8:16
Autor: red
powiat wałbrzyski: Powiatowa sesja
Fot. Ziemia Wałbrzyska
Wczoraj odbyła się ostatnia przed wakacjami XV sesja Rady Powiatu Wałbrzyskiego.

Na Sesji jednogłośnie przyjęto zmiany w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej. Następnie Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski przedstawił sprawozdanie z działalności Starostwa w okresie między sesjami, podając także informacje o poziomie wsparcia udzielonego przez Powiatowy Urząd Pracy w ramach Tarczy Antykryzysowej.

Wśród przyjętych uchwał znalazły się dwie - o wsparciu finansowym - Gmina Walim otrzyma środki na budowę ośrodka pomocy dzikim zwierzętom, a w zwiększeniu wydatków znalazła się również pomoc dla Osp Głuszyca Górna na doposażenie wozu bojowego, o którą wnosił Marek Masiuk - Członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego.
Na sesji głos zabrał również Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu - Krzysztof Lewandowski, który złożył podziękowania na ręce władz Powiatu za udzielaną w czasie pandemii pomoc w postaci środków ochrony osobistej. Starosta Krzysztof Kwiatkowski odwzajemnił podziękowania za postawę Policji, zwłaszcza w małych komisariatach, gdzie bardzo często policjant asystował lekarzom pogotowia: "pokazaliście że w czasach zagrożenia potrafiliście się dobrze zorganizować".

Starosta Krzysztof Kwiatkowski, odpowiadając na pytanie radnych poinformował, że środki o które będzie aplikować Powiat w ramach Tarczy Antykryzysowej dla Samorządów zostaną przeznaczone na kontynuację zadania inwestycyjnego pn. "Modernizacja drogi powiatowej Unisław Śląski – Głuszyca (etap II)”. Jest zatem szansa że do końca 2021 roku dawna droga wojewódzka nr 380 będzie znowu służyć mieszkańcom, skracając znacznie odległości w Powiecie.

Twoja reakcja na artykuł?

6
55%
Cieszy
3
27%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
9%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group