Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 3301
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Powiększą cmentarz

Środa, 15 lutego 2023, 11:36
Aktualizacja: 12:18
Autor: red
REGION, Kamienna Góra: Powiększą cmentarz
Fot. Miasto Kamienna Góra
Miasto Kamienna Góra przygotowuje się do powiększenia cmentarza komunalnego na ul. Wałbrzyskiej.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przekazał gminie ponad półtorahektarową działkę ze swoich zasobów. Nieruchomość została nabyta przez miasto nieodpłatnie.

- Komunalna nekropolia na ul. Wałbrzyskiej posiada jeszcze wolne miejsca do pochówków, ale w kilkuletniej perspektywie musimy przygotować się do jej rozbudowy. Nabywamy sąsiednie działki, tę od KOWR-u i kolejne od osób prywatnych. Po zakończeniu tego procesu powierzchnia cmentarza zostanie podwojona - informuje burmistrz Janusz Chodasewicz.

Aby włączyć nowe działki do nekropoli niezbędne będą inwestycje. Trzeba będzie zniwelować teren, wytyczyć kwatery i ogrodzić teren. Miasto Kamienna Góra przygotowuje się także do budowy domu pogrzebowego na tym cmentarzu. Powstał projekt budowlany i mamy już pozwolenie na budowę. Takiego domu pogrzebowego obecnie bardzo w Kamiennej Górze brakuje.

- Chcemy, aby mieszkańcy niezależnie od wyznania mogli pożegnać swych bliskich w godnych warunkach. Obecnie na cmentarz są doprowadzane rury wodociągowe, ponieważ brak bieżącej wody jest w tym miejscu problemem. Prace mają zakończyć się wiosną - kontynuuje burmistrz.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
43%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group