Sobota, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 1421
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powietrzne akrobacje zachwyciły widzów

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 16 września 2012, 10:51
Aktualizacja: Niedziela, 7 października 2012, 12:33
Autor: PAW
Fot. PAW
Wczoraj i dziś w Galerii Victoria odbywają się pokazy zapierające dech w piersiach.

To niecodzienne ewolucje na motocyklach i ruadach. Dwie ogromne rampy i najlepsi zawodnicy FMX z całej Polski, m.in. Bartek Ogłaza – wielokrotny mistrz Polski i zawodnik Mistrzostw Świata Red Bull Night of the Jump, to sprawdzony przepis na niezapomniane emocje. Pokazy tego typu odbywają się po raz pierwszy na Dolnym Śląsku. Patrząc na frekwencję podczas wczorajszych popisów można śmiało powiedzieć, że ta ekstremalna i mało jeszcze znana w Polsce dyscyplina sportowa jest niezwykle interesująca i coraz popularniejsza.
- Kapitalne widowisko. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem, nawet w telewizji. Aż chce się oglądać kolejne pokazy – mówi Artur Grunt.

Fruwający na wysokości kilkunastu metrów motocykliści mają tę sztukę opanowaną do maksimum. Nie widać w ich poczynaniach nerwowości i niepewności. Takich zachowań zresztą w tym przypadku być nie może, bo to bardzo niebezpieczny sport i koncentracja musi być przez cały pokaz na najwyższym poziomie.
- Podziwiam tych młodych ludzi, bo z pewnością opanowanie takich umiejętności zajęło im sporo czasu – uważa Wiktor Trela.

Na pokazy FMX zapraszamy jeszcze dziś od godziny 15:00 do Amfiteatru przed Galerią Victoria.

FMX (freestyle motocross) – sport motorowy, który wyewoluował ze zwykłego motocrossu. Od motocrossu odróżnia go budowa motocykla, który zazwyczaj posiada krótsze siodło, modyfikacja zawieszenia (na twardsze), wyższa półka kierownicy oraz wycięcia w bocznych plastikach. Zawodnicy wykonują ewolucje na rampach, których wysokość wynosi zazwyczaj od 5 do 10 m. Największe zawody FMX na świecie to seria imprez Red Bull X-fighters i XGames.

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group