Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3278
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Powitać Nowy Rok bez strat

Czwartek, 29 grudnia 2011, 7:40
Aktualizacja: 7:40
Autor: PAW
Kraj: Powitać Nowy Rok bez strat
Fot. PAW
Firmy narzekają na huczne imprezy sylwestrowe. Wybite szyby i zniszczone samochody stały się nieodłącznym elementem noworocznego krajobrazu. Straty przedsiębiorców sięgają od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

W sylwestrową noc mieszkańcy tłumnie gromadzą się w centrum miasta. Dobra zabawa jednych często nie idzie w parze z biznesem drugich. Już jedna niefortunnie rzucona butelka lub petarda to zagrożenie dla portfela przedsiębiorcy. Na zniszczenia narażone są szczególnie lokale w najbardziej eksponowanych lokalizacjach – restauracje, sklepy, zakłady fryzjerskie czy kioski ruchu. Jak wynika z obserwacji likwidatorów szkód towarzystwa ubezpieczeń Compensa najczęstsze straty to: wybite szyby w witrynach sklepowych, zanieczyszczenie elewacji, zniszczenia samochodów służbowych.

Niestety, zapobieganie stratom i łapanie sprawców jest kosztowne. Według MSWiA w ubiegłym roku na zabezpieczenie imprez masowych policja wydała ponad 30 mln zł. Służby porządkowe, monitoring, zakratowane okna czy alarmy nie zawsze odstraszą pijanych przechodniów przed dewastowaniem czyjejś własności. Nie chcąc martwić się o skutki miejskiego Sylwestra i w spokoju witać Nowy Rok, firmy coraz częściej decydują się na ubezpieczenie swojej działalności.
- Wzrost zainteresowania takimi polisami to także wynik nagłośnionych w mediach wydarzeń, np. przebiegu tegorocznego Święta Niepodległości. Poza tym na rynku pojawiły się oferty ubezpieczeń wzbogacone o nowe możliwości, dopasowane właśnie do takich sytuacji – wyjaśnia Damian Andruszkiewicz z towarzystwa ubezpieczeń Compensa.

W opinii fachowców, dobrym rozwiązaniem jest kompleksowe ubezpieczenie firmy z rozszerzeniem o ryzyko wandalizmu.
– Do najczęstszych zniszczeń należą pobite szyby oraz uszkodzone auta, które najlepiej widoczne są po imprezach sylwestrowych na wolnym powietrzu. Bardzo ważna jest jednak ochrona przez cały okres prowadzenia działalności, gdyż tego typu zdarzeń po prostu nie da się przewidzieć – dodaje Damian Andruszkiewicz.
Strat trudno jest uniknąć, ale ubezpieczony właściciel firmy może liczyć na odszkodowanie. Warto pamiętać, że zaistnienie zdarzenia musi być udokumentowane, aby likwidator przyznał środki na pokrycie sylwestrowych szkód. W zależności od wysokości składki polisa pokryje straty dochodzące nawet do 100 tys. zł.

Najczęstsze sylwestrowe szkody:
• Wybite szyby w oknach
• Uszkodzone samochody
• Zniszczenia spowodowane petardami
• Wyłamane ogrodzenia, bramy

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group