Poniedziałek, 23 listopada
Imieniny: Adeli, Klementyny
Czytających: 2761
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powitanie wiosny z olimpijczykiem

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 22 marca 2012, 7:55
Aktualizacja: 14:33
Autor: Sven
Fot. użyczone
Uczniowie PSP–21, poza tradycyjnym spaleniem Marzanny, wiosnę przywitali spotkaniem z dwukrotnym olimpijczykiem – Romanem Magdziarczykiem.

Z wałbrzyskim olimpijczykiem, uczestnikiem igrzysk w Sydney i w Atenach, spotkali się uczniowie I B i II C. Nie tylko wysłuchali opowiadania lekkoatlety o jego karierze sportowej, ale także dowiedzieli się na czym polega chód sportowy. Krótka lekcja „chodzenia” zakończyła się „Pierwszym wiosennym marszobiegiem z olimpijczykiem” i uzyskaniem prze uczniów sprawności chodziarza. Roman Magdziarczyk został uhonorowany pamiątkowym medalem, oraz złożył autograf w szkolnej kronice olimpijskiej.

Roman Magdziarczyk nie był oczywiście pierwszym olimpijczykiem, którego gościli uczniowie PSP-21. Od 2004 roku szkoła nosi imię „Olimpijczyków Polskich”. Przez blisko czternaście lat szkołę odwiedziło wielu wybitnych sportowców: Krzysztof Ignaczak, Radosław Romanik, Zenon Licznerski, Józef Łuszczek, Dariusz Baranowski, Benedykt Augustyniak, Krzysztof Pływaczyk, Bronisław Bebel, Robert Korzeniowski, Tomasz Chyliński, Monika Pyrek, Halina Aszkiełowicz-Wojno, Mieczysław Łopatka, Zbigniew Szwarc, Józef Grzesiak, Antoni Tołkaczewski, Agnieszka Wieszczek, Mieczysław Nowicki, Rafał Kaczor, Justyna Kowalczyk, Mariusz Cieśliński.

Imprezę zorganizowały: Małgorzata Kołodziejczak, Mariola Orchel, Marta Jędrzak oraz Kazimierz Staszewski.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group