Niedziela, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 4516
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Powód do chwały

Piątek, 16 grudnia 2022, 11:37
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Powód do chwały
Fot. Stara Kopalnia
Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu została jednym z Najlepszych Produktów Turystycznych Polski 2022.

W czwartek wieczorem, 15 grudnia w Warszawie odbyła się uroczysta gala Polska Organizacja Turystyczna. Podczas wydarzenia poinformowano o zwycięzcach w konkursach na: Najlepszy Produkt Turystyczny Polski 2022 roku, Najlepszy Produkt Turystyczny – Złoty Certyfikat oraz ogłoszenie zwycięzców w piątych ogólnopolskich mistrzostwach vlogerów turystycznych.

Stara Kopalnia jest wśród laureatów jednego z najważniejszych konkursów turystycznych w Polsce. To ogromne wyróżnienie. Już samo pojawienie się w zestawieniu Polskiej Organizacji Turystycznej, wśród 16 najlepszych tegorocznych kandydatów z Polski jest dużym wyróżnieniem i nobilitacją.

Nagrodę od prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Rafała Szmytke odebrał Jan Jędrasik, dyrektor Starej Kopalni.

Po raz dziewiętnasty przyznane zostały najważniejsze i najbardziej prestiżowe nagrody w branży turystycznej. Polska Organizacja Turystyczna, podczas uroczystej gali w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Otrębusach - dawnym majątku Karolin, wyróżniła 15 produktów turystycznych. Złoty Certyfikat 2022 otrzymała Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu, natomiast jeden z dziesięciu certyfikatów ogólnopolskich otrzymała Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej to wyjątkowy projekt wyłaniający najlepsze produkty turystyczne oraz rekomendujący je turystom z kraju i z zagranicy. Jest stałym elementem promocji atrakcyjnej turystycznie Polski.

Certyfikaty POT są przyznawane przez Kapitułę, którą powołuje Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. W jej skład wchodzą wybitni eksperci z zakresu turystyki, marketingu, budowy i promocji produktów turystycznych, a także przedstawiciele środowisk akademickich oraz mediów.

- Certyfikaty POT od wielu lat wyznaczają drogę turystom, kierując ich do wyjątkowych i niezwykle wartościowych miejsc stanowiących gwarancję udanego wyjazdu. Tegoroczne „Turystyczne Oscary” przyznaliśmy w mateczniku polskiej kultury i sztuki – najważniejszych motywów promocji naszego kraju na świecie. Gratulacje należą się wszystkim nagrodzonym, którzy w istotny sposób przyczyniają się do podnoszenia atrakcyjności i konkurencyjności swoich regionów - powiedział prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke

Do konkursu, zgodnie z jego Regulaminem, zgłoszono 46 produktów turystycznych w kategorii Certyfikat POT, 11 produktów w kategorii Złotego Certyfikatu i 13 do Certyfikatu Specjalnego. Łącznie odnotowano 70 zgłoszeń do etapu ogólnopolskiego w tym 5 z Dolnego Śląska.

- Podmioty z naszego regionu wyłoniliśmy podczas etapu regionalnego konkursu. Otrzymały one Certyfikat Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, a Samorząd Województwa wsparł każdego z nich kampanią promocyjną o równowartości 5.000,00 zł. – powiedział Adam Zawada Prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Laureatów regionalnych poznaliśmy w październiku podczas gali z okazji obchodów Światowego Dnia Turystyki, a byli to: Stara Kopalnia z Wałbrzycha, Muzeum Zabawek w Kudowie Zdrój, organizator warsztatów kreatywnych w Krainie Wygasłych Wulkanów, E26 Skate Park Wałbrzych oraz jako kandydat do Złotego Certyfikatu wrocławskie ZOO, które ostatecznie znalazło się w finale konkursu, jednak w tym roku jeszcze nie otrzymało „złota”.

Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne zostaną objęte specjalnym programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Dodatkowo nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu będzie dedykowana kampania promocyjna o wartości 200 tys. złotych.

Najważniejszą nagrodę – Złoty Certyfikat POT – zdobyła Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu. W głosowaniu Kapituła wybrała 10 najlepszych produktów turystycznych, które wyróżniono Certyfikatem POT. Ponadto przyznano 2 wyróżnienia. Certyfikat Internautów powędrował do Festiwalu Górnej Odry, który zyskał uznanie niemal połowy głosujących, a nagrodę Certyfikat Specjalny POT otrzymało Centrum Szyfrów Enigma.

Galę Polskiej Organizacji Turystycznej uświetnił świąteczny koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2022 roku otrzymały następujące produkty turystyczne:

1. Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu
2. Cukrownia Żnin
3. Energylandia - Rodzinny Park Rozrywki w Zatorze
4. Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie
5. Festiwal Górnej Odry
6. Muzeum Miasta Łodzi
7. Rejs statkiem po trawie
8. Rezerwat Pokazowy Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego
9. Szlak Kulinarny Opolski Bifyj
10. Szlak Zamków Gotyckich

Wyróżnienia otrzymały:
• Trasa rowerowa VeloDunajec
• ANTIDOTUM Airshow Leszno

Finaliści w kategorii Złoty Certyfikat:
• Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu
• Kopalnia Soli "Wieliczka"
• ZOO Wrocław

Złoty Certyfikat otrzymała:
• Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
3
43%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
14%
Smuci
2
29%
Złości
1
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group