Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 4083
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Powrót ALBY

Środa, 23 października 2019, 10:22
Aktualizacja: Piątek, 25 października 2019, 8:10
Autor: JAZ
Wałbrzych: Powrót ALBY
Fot. JAZ
Dwa lata minęło od czasu, gdy ALBA wywoziła śmieci z Wałbrzycha. Dzisiaj wraca z nowym sprzętem, nową technologią i nowym podejściem do tematu.

Wszystko zmienia się od 1 listopada, który okazuje się datą graniczną także w dziedzinie segregacji odpadów. Tym razem stanie się to naszym obowiązkiem, który wiąże się również z wysokością opłaty za wywóz śmieci.
- Ilość odpadów w Wałbrzychu jest bardzo duża. Roczna kubatura śmieci miejskich jest wielkości Zamku Książ. To jak na Wałbrzych naprawdę dużo. Nie muszę mówić, że zdecydowana większość z tego to plastik. Cieszę się, że mamy nowego partnera. Wspólnie będziemy dbać o środowisko. ALBA wróciła do nas po dwóch latach. Mamy wobec naszego partnera wysokie wymagania, ale też ALBA ma wyższe wymagania wobec nas. Będziemy więc monitorować czy wszyscy spełniają wymagania segregacji śmieci – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

ALBA wkracza na wałbrzyski rynek z nowymi pojemnikami, które są dostosowane do ówczesnych czasów. Wałbrzych jest pierwszym miastem, w którym używać się będzie pojemników otwieranych za pomocą nożnego mechanizmu.
- To jest ukłon między innymi do osób starszych, którym ciężko jest podnieść pokrywę pojemnika. Dzięki temu rozwiązaniu będzie im na pewno łatwiej wrzucić worek do środka – dodaje prezydent.

Każdy z pojemników został także wyposażony w specjalne chipy RFID. Samochody poruszające się po mieście napędzane są gazem. Dodatkowo w samochodach odbierających śmieci zamontowano czytniki, które mają pomóc kontrolować ich ilość oraz częstotliwość opróżniania. Nowe pojemniki są obecnie rozstawiane na terenie miasta. System ma zacząć działać już na początku listopada.

Twoja reakcja na artykuł?

14
36%
Cieszy
1
3%
Hahaha
1
3%
Nudzi
2
5%
Smuci
4
10%
Złości
17
44%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group