Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2686
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Powstają mieszkania na Blankowej

Czwartek, 9 czerwca 2016, 11:24
Aktualizacja: 13:42
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Powstają mieszkania na Blankowej
Fot. Robert Bajek
Teren w sąsiedztwie byłego boiska przy ulicy Blankowej w dzielnicy Podzamcze został wreszcie zagospodarowany i powstają w tym miejscu mieszkania.

Przy ulicy Blankowej trwa budowa budynku wielorodzinnego. Inwestorem prac jest Spółdzielnia Budowy Domków Jednorodzinnych Wałbrzych. To tereny bezpośrednio sąsiadujące z byłym boiskiem piłkarskim.

Przypomnijmy, że kilka lat temu, gdy powstawał market Auchan, mieszczące się na terenie przyszłego placu budowy, boisko Juventuru Szczawienko miało zostać usytuowane w innym miejscu. W tym celu gmina podpisała z firmą zajmującą się budową umowę, na mocy której stadion miał być przeniesiony na ulicę Blankową.

Obiekt sportowy przy ul. Blankowej miał być rekompensatą za boisko przy ul. Gagarina, na którym powstał hipermarket. Stan murawy na obiekcie od początku był fatalny, bo na działkę zamiast ziemi trafiła mieszanina gruzu oraz gliny. Nawierzchnia była twarda, a trawa nie chciała rosnąć. W deszczowe dni tworzyły się ogromne kałuże, z kolei kiedy pojawiało się słońce, podczas gry zawodnicy znikali w kłębach kurzu.

Problem związany z boiskiem znajdującym się przy ulicy Blankowej był znany szerszej opinii publicznej od dłuższego czasu. Z czasem na obiekcie przestano organizować jakiekolwiek zawody sportowe. Teren, gdzie odbywały się mecze piłkarskie, zarósł krzakami i chaszczami. Na boisko przy ulicy Blankowej Gmina Wałbrzych wydała 668 tysięcy złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group