Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 3094
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Powstają nowe place zabaw

Piątek, 23 listopada 2018, 7:25
Aktualizacja: 9:29
Autor: red
REGION, Głuszyca: Powstają nowe place zabaw
Fot. UM Głuszyca
– "Budowa otwartych stref aktywności na terenie Gminy Głuszyca” to projekt zrealizowany przez Gminę Głuszyca, w ramach którego powstały place aktywności na świeżym powietrzu w trzech lokalizacjach – informuje burmistrz Roman Głód.

Place zabaw w wariantach rozszerzonych powstały przy ul. Łukasiewicza i w Parku Jordanowskim oraz w wariancie podstawowym pomiędzy ul. Grunwaldzką 70 a 72.

Wariant rozszerzony powstałej strefy aktywności obejmuje trzy strefy: relaksu, zabawy i ćwiczeń. W strefie relaksu zamontowano stół do gry w szachy, ławki i kosze na śmieci. Strefę zabawy tworzą urządzenia zabawowe dla najmłodszych wraz z huśtawką, bujakiem, przeplotnią i ślizgawką, natomiast w strefie ćwiczeń znajdują się urządzenia siłowni zewnętrznej. Ponadto tereny zostały ogrodzone, wykonano również podłoże pod urządzeniami zabawowymi wraz z chodnikami z kostki betonowej, zamontowane zostały też stojaki na rowery.

Wariant podstawowy obejmuje budowę strefy ćwiczeń wraz ze strefą relaksu, gdzie zamontowano stół do gry w szachy, ławki z oparciem, kosze na śmieci oraz ze strefą ćwiczeń z urządzeniami siłowni zewnętrznej. Teren został uporządkowany i ogrodzony.

Zadanie zrealizowano w ramach programu rozwoju małej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA) – edycja 2018. Na wykonanie zadania Gmina Głuszyca pozyskała dofinansowanie w kwocie 125.000 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group