Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2860
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Powstaje miejscowy plan zagospodarowania dla części Szczawienka

Środa, 22 lutego 2017, 6:45
Aktualizacja: Piątek, 24 lutego 2017, 9:05
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Powstaje miejscowy plan zagospodarowania dla części Szczawienka
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w przedszkolu przy ulicy Wrocławskiej odbyło się spotkanie dotyczące powstającego właśnie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru w rejonie ulic Azaliowej, Zdrojowej i Szymona Fabiana w Wałbrzychu.

Spotkanie służyło poznaniu i określeniu potrzeb społeczności lokalnej, zamieszkującej tę część naszego miasta i było wyrazem dążenia do spójności planowanych działań, zgodnie z ideą partycypacji społecznej. Opinia mieszkańców na temat koncepcji zagospodarowania przestrzennego tego terenu ma pomóc w wypracowaniu optymalnych, akceptowalnych przez wszystkie strony rozwiązań.

- Przystępujemy do prac nad planem miejscowym, który z grubsza dotyczy obszaru osiedli mieszkaniowych między ulicą Wrocławską a de Gaulle'a. Odwracamy trochę dotychczasową praktykę. Zwykle - zgodnie z ustawą - jest tak, że najpierw przygotowujemy projekt planu miejscowego a później pokazujemy go mieszkańcom. To z punktu widzenia urbanisty jest bardzo wygodne, daje dużą swobodę działania, natomiast z punktu widzenia mieszkańców jest to działanie nietrafione, ponieważ stykają się z gotowym dokumentem. W sytuacji tego obszaru uznaliśmy, że najpierw porozmawiamy z mieszkańcami jakie są ich bolączki, jakie są ich oczekiwania, wyobrażenia co do przyszłości tego obszaru a potem będziemy na podstawie między innymi ich deklaracji sporządzać projekt planu miejscowego, który przejdzie standardową procedurę, konsultacje i na końcu zostanie przedłożony Radzie Miejskiej do uchwalenia. Będziemy się spotykać z mieszkańcami wielokrotnie - powiedział Robert Szymala - urbanista miejski.

Podczas spotkania każdy zainteresowany mieszkaniec obszaru w rejonie ulic Azaliowej, Zdrojowej i Fabiana mógł zaprezentować swój pomysł na zagospodarowanie tego terenu, oraz zwrócić uwagę na znajdujące się tam niedogodności, problemy i trudności, czy to komunikacyjne, urbanistyczne czy rekreacyjne. Jak zapowiedział Robert Szymala kolejne takie spotkanie odbędzie się prawdopodobnie w terenie, gdzie łatwiej będzie na miejscu omawiać propozycje rozwiązań, przed wprowadzeniem ich do planu zagospodarowania przestrzennego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group