Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 4829
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Powstaje "Nowe Podzamcze"

Poniedziałek, 13 marca 2023, 11:43
Aktualizacja: 13:04
Autor: red
Wałbrzych: Powstaje "Nowe Podzamcze"
Fot. użyczone
Inwestycja deweloperska „Nowe Podzamcze” powstaje w Wałbrzychu przy Alei Podwale. Budynek będzie obejmował 114 nowych mieszkań o metrażach od 35 do 77 m2 oraz indywidualne miejsca parkingowe naziemne i w hali garażowej wraz z zielonym zagospodarowaniem terenu. Budowa trwa nieprzerwanie od listopada 2021 roku i wraz z końcem lutego br. sfinalizowany został jeden z jej ważnych etapów – gotowa jest konstrukcja budynku.

Obecnie stoi już wszystkie osiem pięter i większość prac od tego momentu będzie się odbywała wewnątrz. Choć nie będą już tak widoczne z daleka, to będzie się dużo działo. W marcu rozpoczną się roboty na dachu i przy elewacjach, w tym przy ociepleniu budynku. Docieplenie zewnętrzne będzie wykonane w większości ze styropianu, a we fragmentach z wełny mineralnej. Przyszli mieszkańcy odbiorą swoje mieszkanie w budynku spełniającym wysokie standardy termoizolacji, ocieplonym od samego początku. To oznacza niższe rachunki za ogrzewanie, niż w budynkach starego typu.

Aktualnie na zewnątrz wykonywane jest także przyłącze energetyczne, a finalizowane są przyłącza kanalizacji sanitarnej oraz kanalizacja deszczowa zewnętrzna. Choć prace ekip realizujących inwestycję są mocno uzależnione od zimowej aury, to kolejne etapy robót są realizowane planowo.

W środku w mieszkaniach powstają ścianki działowe z bloczków gipsowych ORTH, wykonane już do 6. piętra. W tym miesiącu zaplanowane jest rozpoczęcie prac przy tynkach wewnętrznych. Na różnych kondygnacjach trwa układanie instalacji centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnych, elektrycznych, wentylacji i oddymiania. Do ich montażu użyte są nowoczesne materiały spełniające wszystkie normy, zapewniające komfort późniejszego użytkowania mieszkania i niską awaryjność. Wstawiana jest także stolarka okienna zewnętrzna, obecnie gotowa do wysokości 6. piętra. W budynku zastosowane są nowoczesne okna pięciokomorowe, 3-szybowe PVC.

Mieszkania w inwestycji Nowe Podzamcze będą stanowiły nową jakość na rynku nieruchomości w Wałbrzychu. Dla wielu osób to szansa na zamianę starego mieszkania na nowe, z 5-letnią rękojmią, zapewniające wysoki komfort życia, niższe koszty eksploatacji lokalu, w budynku z windą i własnym miejscem do zaparkowania. Wysoką jakość wykonania inwestycji gwarantuje ponad 30-letnie doświadczenie firmy PCG.

Twoja reakcja na artykuł?

15
50%
Cieszy
2
7%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
2
7%
Złości
9
30%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group