Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6140
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Powstaje strefa aktywności

Wtorek, 5 kwietnia 2022, 7:25
Autor: red
REGION, Głuszyca: Powstaje strefa aktywności
Fot. UM Głuszyca
Budowa Strefy Aktywności Gospodarczej w gminie Głuszycy nie zwalnia tempa. Z każdym dniem, bez względu na pogodę i panujące warunki atmosferyczne, widać coraz to większe postępy w prowadzonych pracach.
- Aktualnie trwają prace związane z dostosowaniem terenu na potrzeby przyszłych przedsiębiorców, którzy jak szczerze wierzymy zdecydują się na otwarcie i prowadzenie swoich firm, takich jak np. magazyny czy stolarnie. Głuszycka Strefa Aktywności Gospodarczej stanowi odpowiedź na liczne zapytania przedsiębiorców o dostępność terenów inwestycyjnych w naszej Gminie. Jest to również próba dywersyfikacji kierunku w jakim zmierza Głuszyca. Budowa tego miejsca to nie tylko korzyści finansowe dla samej Gminy. To także wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców Głuszycy i jej okolic – informuje Burmistrz Głuszycy Roman Głód.

Na chwilę obecną na ponad trzyhektarowej działce wykonano już drogi dojazdowe. Trwają też prace związane z budową kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej oraz oczyszczalni ścieków. Przypominamy, że koszt całego projektu to kwota 2,4 mln złotych, z czego dofinansowanie dla Gminy Głuszyca wynosi 1,6 mln złotych ze środków ZIT AW.

Twoja reakcja na artykuł?

4
29%
Cieszy
2
14%
Hahaha
2
14%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
5
36%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group