Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 4880
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Powstaje strefa aktywności gospodarczej

Czwartek, 23 grudnia 2021, 10:34
Autor: red
REGION, Głuszyca: Powstaje strefa aktywności gospodarczej
Fot. użyczone
– W ostatnich dniach rozpoczęły już się prace związane z przystosowaniem terenu pod budowę Strefy Aktywności Gospodarczej w Głuszycy. Cały teren został już oczyszczony oraz wyrównany. Zamontowano przepusty i tym samym rozpoczęto budowę wjazdu na przyszłą strefę – informuje Roman Głód, Burmistrz Głuszycy.

Przypomnijmy, umowa na przygotowanie terenów inwestycyjnych została podpisana we wrześniu bieżącego roku przez Burmistrza Głuszycy Romana Głoda i firmę Budosprzęt-Wałbrzych Sp. z o.o., reprezentowaną przez Elżbietę Zimną. Działka przeznaczona na strefę znajduje się we wsi Grzmiąca, ma powierzchnię prawie trzech hektarów i została podzielona na dwanaście działek inwestycyjnych o różnej wielkości. Na obszarze strefy znajdować się będą drogi dojazdowe i wewnętrzne, miejsca postojowe oraz infrastruktura, tj. sieć kanalizacyjna z biologiczną oczyszczalnią ścieków, sieć energetyczna, sieć wodociągowa, oświetlenie uliczne .

Strefa Aktywności Gospodarczej ma odpowiadać na potrzeby przedsiębiorców zatrudniających do 10 osób, zajmujących się np. prowadzeniem stolarni czy magazynu. Koszt całego projektu to kwota 2,4 mln złotych, z czego dofinansowanie dla Gminy Głuszyca pochodzące ze środków Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej wynosi 1,6 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

5
28%
Cieszy
11
61%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group