Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 3736
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Powstał mural

Środa, 15 września 2021, 9:32
Aktualizacja: 9:34
Autor: red
Wałbrzych: Powstał mural
Fot. organizatorzy
Jesteśmy po konferencji prasowej dotyczącej projektu "Poszukiwanie mistrza w sobie", który realizujemy dzięki dofinansowaniu Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu (w ramach programu "Edukacja kulturalna") oraz Gminy Wałbrzych.

30 uczennic szkół licealnych wzięło udział w projekcie w ostatnich miesiącach (I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Wałbrzychu, II Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu, III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu oraz Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie w Szczawnie Zdroju) pod czujnym okiem artystów: Kaliny Bańki-Kulki artystki tworzącej w szkle i ze szkła, Łukasza Karkoszki ceramika i Roberta Kukli artysty malującego murale. Uczennice biorą udział w warsztatach twórczych pracując z różnym medium. Dziewczyny miały również spotkanie na integracyjnych warsztatach prowadzonych przez Janinę Chochłakiewicz i Alicję Przepiórską-Ułaszewską.

„Poszukiwanie mistrza w sobie” to projekt wykorzystujący różne formy ekspresji, dający szansę na poznawanie i rozwijanie talentów wśród młodzieży. Czerpiąc wiedzę od prowadzących artystów na temat jak stworzyć szklane obrazy, części szklanej mozaiki i biżuterii, poznając proces tworzenia ceramicznej mozaiki i ceramicznych elementów oraz rozbijania zdjęcia na poszczególne kolory, aby wykonać własnoręcznie szablon do malowania sprayem. Wynikiem twórczej pracy licealistek pod okiem artystów i z ich pomocą jest mural malarski z elementami ceramicznymi i szklanymi.

Mural i prace powstałe w czasie warsztatów będą wspólnie zaprezentowane na wystawie w najbliższym czasie. Dotychczas udało się wykonać I etap muralu, czyli część malarską, a w najbliższym czasie zostaną zamontowane elementy ze szkła i ceramiki.

Twoja reakcja na artykuł?

4
40%
Cieszy
4
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group