Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 5035
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Powstaną mieszkania na ulicy Staszica

Wtorek, 13 sierpnia 2019, 10:30
Aktualizacja: Środa, 14 sierpnia 2019, 13:48
Autor: red
Wałbrzych: Powstaną mieszkania na ulicy Staszica
Fot. archiwum
Zadanie inwestycyjne: „Budowa czterosegmentowego budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Staszica w Wałbrzychu” rozpocznie sie już w najbliższy piątek.

Wartość Umowy z Wykonawcą: 11 086 980,00 zł brutto
Wykonawca: TWS GB Sp.z.o.o Sp.k.
Termin realizacji robót budowlanych: 12 miesięcy
Przekazanie terenu budowy: 08.08.2019r.

Budynek będzie wybudowany przy skrzyżowaniu ulic Staszica, Kubeckiego, Paderewskiego, w dzielnicy Nowe Miasto i stanowi zabudowę uzupełniającą (plombową). Został podzielony na 4 segmenty. Budynek przeznaczony będzie na cele mieszkalne oraz usługowe w wydzielonej części parteru. Powstaną 43 mieszkania w układzie korytarzowo - klatkowym. Planowany budynek jest obiektem mieszkalnym, czterokondygnacyjnym, niepodpiwniczonym. Komunikacja pionowa w budynku zapewniona jest przez 4 klatki schodowe obsługujące wszystkie kondygnacje. Dostęp do mieszkań położonych na pierwszej kondygnacji nadziemnej zaprojektowanych wokół klatek schodowych, będzie zapewniony osobom niepełnosprawnym poprzez platformy schodowe zainstalowane na pierwszym biegu schodów, gdy zaistnieje taka potrzeba. Zaprojektowano mieszkania typu M1 (1 pokojowe z kuchnią lub aneksem kuchennym) i M2 (2 pokojowe z kuchnią lub aneksem kuchennym) oraz dodatkowo o zwiększonej powierzchni M3 (trzy-pokojowe) i M4 (4 - pokojowe). Mieszkania nie posiadają balkonów.

Budynek składa się z czterech zróżnicowanych kolorystycznie i formalnie segmentów mieszkalnych z przestrzenią usługową w części parteru, tworzących pierzeję wypełniającą starą zabudowę kamienic. W segmentach skrajnych wprowadzono przejścia na dziedziniec wewnętrzny kwartału zabudowy. Poszczególne segmenty z uwagi na różnicę w terenie, zróżnicowano wysokościowo, w obniżający się schodkowo układ zabudowy.

Źródłem ciepła dla instalacji centralnego ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej będzie kotłownia gazowa.

Twoja reakcja na artykuł?

17
77%
Cieszy
1
5%
Hahaha
2
9%
Nudzi
1
5%
Smuci
0
0%
Złości
1
5%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group