Piątek, 30 lipca
Imieniny: Julity, Piotra
Czytających: 3487
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Powstanie nowy film z Walimiem w tle

Sobota, 9 czerwca 2018, 10:18
Autor: red
REGION, Walim: Powstanie nowy film z Walimiem w tle
Fot. UG Walim
Tajemnicze przedmioty sprzed lat ukrywane przez wysiedlanych mieszkańców Gór Sowich, odszukiwanie ich właścicieli i układanie w całość strzępów informacji, by stworzyć ciekawą, pełną pasji historię “Powiernika”.

8 czerwca podczas odbywającej się w w Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu konferencji prasowej, Łukasz Kazek i Mateusz Kudla opowiadali o swojej nowej produkcji, pełnej głębokich opowieści oraz wzruszających wspomnień. Bohater filmu, po raz kolejny wciela się w rolę odkrywcy zaginionej historii. Podczas swojej wędrówki odnajduje dawne przedmioty, by dzięki swojego rodzaju śledztwu odszukać ich właścicieli, poznać ich losy i zwrócić im utracone pamiątki. Ukazuje pełną nostalgii tęsknotę za utraconym miejscem i czasem. Poszukiwania oprócz Gminy Walim sięgają także do Niemiec, Austrii i Węgier.

Reżyserem nowego dzieła jest Mateusz Kudla- współautor powstającego filmu “Polański, Horowitz. Czarodzieje z Getta” z udziałem Romana Polańskiego i Ryszarda Horowitza. Główny bohater- Łukasz Kazek, popularyzator historii i dziennikarz znany jest z produkcji TVN-u “Depozytariusz”, “Ludzie z Klisz” oraz “Na tropie Złotego Pociągu” produkcji Discovery.

Obecni na spotkaniu Wójt Gminy Walim Adam Hausman oraz Dyrektor CKiT Paweł Brzozowski wraz z twórcami i mecenasami projektu wyrazili pełną chęć współpracy nad realizacją produkcji, która nie jest jedynie filmem dokumentalnym, ale i potwierdzeniem, że ludzka historia nigdy nie przemija.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group