Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 2778
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powstanie obwodnica zachodnia Wałbrzycha

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 6 stycznia 2017, 11:58
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 stycznia 2017, 9:34
Autor: red
Fot. red
Wałbrzych znalazł się w gronie szesnastu miast, które otrzymają dofinansowanie na realizację kluczowych
inwestycji drogowych.

Ministerstwo Rozwoju, które rozdysponowało kwotę 2,15 mld, poinformowało o tym w oficjalnym komunikacie na swojej stronie internetowej.

Wałbrzych na budowę obwodnicy zachodniej otrzymał 297 milionów złotych i jest to jedno z najwyższych dofinansowań w całej puli środków. O przyznaniu finansowania dla Wałbrzycha zadecydował przede wszystkim
dobrze przygotowany wniosek o dofinansowanie, jak również lata przygotowań do realizacji tej niezwykle ważnej inwestycji drogowej. Prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej podkreśla:
- Budowa zachodniej obwodnicy Wałbrzycha to czynnik decydujący o dalszym rozwoju naszego miasta oraz okolicznych miejscowości, szczególnie Szczawna Zdroju. Mogę powiedzieć, że to kluczowy element pozwalający właściwie uregulować ciąg komunikacyjny, którego przez tyle lat nam brakowało. Walczyliśmy o tę drogę długo i był to proces niezwykle skomplikowany, kosztował nas wiele nakładów sił, a także środków finansowych, nie mówiąc o trudnościach administracyjnych. Dziś, komunikacja i połączenia drogowe decydują w istocie o funkcjonowaniu nowoczesnych miast i o tym, jak są postrzegane przez mieszkańców i potencjalne osoby, które chcą wybrać atrakcyjne miejsce do życia. Stąd chciałbym podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w te przygotowania, jak również Ministerstwu Rozwoju za pozytywną decyzję.

Czytaj również

Komentarze (86) Dodaj komentarz

~W_ch 6-01-2017 12:06
Brawo Romek, brawo!
~v7 6-01-2017 12:13
Ministerstwo Rozwoju jest w 100% zarządzane przez PiS . PO przez 8 lat nic nie zrobiło w tym kierunku, więc Roman ma tutaj takie zasługi, jak Kijowski dostaje kasę od rodziny, nos coraz dłuższy.
~ 6-01-2017 12:17
~W_ch won wstrętny wazeliniarzu, Romek to nawet nie potrafi sporządzić prostego pisma urzędowego a co dopiero opracować wniosek o dofinansowanie z Ministerstwa. Co najwyżej może pocałować w siedzenie Jarka z wdzięczności za dofinansowanie od PISiorów:D
najnaj 6-01-2017 12:22
Należny tylko bacznie obserwować postępy prac i zarządzanie państwowym pieniądzem, żeby został rozdysponowany zgodnie z przeznaczeniem a nie na POmylone inwestycje. Żeby nie musieli później tłumaczyć niestosowności zachowania.
~zając poziomka 6-01-2017 12:33
Nie powstanie, zakład?
~olo 6-01-2017 13:08
Przepraszam ze nie na temat . Jestem biedny zakładam KOD2 dacie mi do puszki kasę A ja będę bronił demokracji
~Jędrek 6-01-2017 13:18
Obwodnica powstanie i to za rządów Szełemeja w mieście i to są fakty . Reszta piszących tu troli pisowskich skręca z nienawiści i zazdrości . Szełemej walczył o pieniądze i je dostał , to też są fakty i to się tylko liczy a nie jakieś tam wypisywanie kłamstw i totalnych bzdur . Wałbrzych dalej idzie do przodu , dzięki właśnie Szełemejowi a nie tym trolom i czubkom nienawidzących własne miasto . Spadajcie więc z Wałbrzycha do lepszych miast czy państw , gdzie ponoć dają wszystko za darmo i za lekką pracę dużo płacą . Powodzenia .
~Polewa 6-01-2017 13:23
Patrzcie na to, Dyktator Roman mowi: "O przyznaniu finansowania dla Wałbrzycha zadecydował przede wszystkim dobrze przygotowany wniosek o dofinansowanie", wiec skoro juz tak chlapnal, to trzeba zadac pytania dodatkowe.
~Polewa 6-01-2017 13:25
1. Czy przez 8 lat Roman ni epotrafil napisac poprawnego wniosku przy wsparciu swojej partii PO w rzadzie???
~Polewa 6-01-2017 13:26
Pytanie 2: A moze jest tak, ze dyktator Roman jednak umie pisac wnioski, tylko ze przez 8 lat partia PO miala na Walbrzych poprostu WYEBANE??
~Polewa 6-01-2017 13:26
o odpowiedz poprosze pana Jedrka, lub pana w_ch, lub jednego z ratuszowych klakierow.
~Brawo Jędrek 6-01-2017 13:27
Trzeba jasno powiedzieć. Po za 20 trolami wypisującymi kłamstwa wszędzie gdzie mogą, to ludzie biją brawo i trzymają kciuki za dobre kierownictwo i zarządzanie miastem. Doceniają to w całej Polsce. Ludzie którzy do nas przyjeżdżają są zdziwieni że jest tak ładnie, bo słyszeli co innego a co innego widzą. I tak trzymać! Brawa dla Prezydenta Szełemeja!
~Do polewy 6-01-2017 13:32
Nie jestem ratuszowym klakierem, ale chętnie ci odpowiem. Każdy normalnie myślący wie że po zbudowaniu obwodnicy Wałbrzycha przez władze Sld nikt nie Chciał budować jej drugi raz. I cała zasługa w Prezydencie że z uporem maniaka dążył do jej budowy. Po drugie Prezydent nie zajmował się tylko jedną obwodnicą tylko całym naszym regionem gdybyś nie zauważył? A agromelacja to czyja zasługa? Twoja? masz jakieś zasługi? nawet w pisie cię nie chcą tylko jesteś podrzędnym trolem internetowym.
~wspomnienia 6-01-2017 13:37
1994-1998Radni SLD przy udziale Stanisława Kużniara przygotowali wiele projektów przebudowy naszego miasta dziś są realizowane i wielkie podziękowanie za realizację trudnych opracowań i wykonalności .Osobiście dumny jestem że brałem udział w przygotowaniach projektu Zachodnia obwodnica z tamtego okresu koleżanki i koledzy radni doskonale pamiętają jak to wszystko przebiegało najważniejsze że obecny Pan Prezydent Roman Szełemej dopiął długo oczekiwanego projektu Pan Zygmunt Nowaczyk pamięta doskonale tamte historyczne dla naszego miasta chwile chciałbym dożyć i być świadkiem mojej małej cząstki jeszcze raz gratuluję wszystkim państwu którzy włożyli ogromny trud w to bardzo trudne zadanie ale mamy
~olo 6-01-2017 13:38
Do wszystkich piszących brawo Romek itp itd. Dlaczego wasz idol nie załatwił tej sprawy przez minione 8 lat . Gdzie byli posłowie PO z Wałbrzycha? PO miało pełnie władzy . A przyszedł wstrętny PIS i za dotknięciem czarodziejskiej Różdżki kasa się znalazła . Brawo PIS czy brawo PO i Romek ??
~Polewa 6-01-2017 13:39
do Polewy: Przepraszam taki dlugi wywod przeczytalem jaki to Dyktotor roman jest Bogiem, ale nie doczytalem sie odpowiedz na pytania. To znaczy, ze przez 8 lat ROman byl tak zajety ze nie mial czasu na napisanie porpawnego wniosku? Czy co? Czy moze odpowiedziales mi, ze ROman pisal super wnioski caly czas przez 8 lat, tylko rzad PO mial na Walbrzych WYEBANE. Umiesz odpowiadac wprost na proste wydawaloby sie pytania?
~Polewa 6-01-2017 13:59
wspomnienia: no tak pamietamy te znikajace wiadukty.
~wspomnienia 6-01-2017 14:10
Człowiek jest omylny ale nim cokolwiek napiszesz lub powiesz to się zastanów bo sam nie znaczysz nic tyle co opowiadasz a sam nie wiesz co ciesz się że miasto nie Prezydent tylko mieszkańcy są dumni że będzie długo oczekiwana obwodnica trochę innego spojrzenia na problemy a nie oczerniać przecież czas najwyższy nauczmy się rozmawiać i rozwiązywać problemy i do przodu
~cygan 6-01-2017 14:14
Brawo Roman. Pierdol łapciucha deratyzatora.
~próba mikrofonu 6-01-2017 14:18
Co do wniosku to brawa należą się firmie która wygrała przetarg i przygotowała dokumentację i wniosek za "miasto" (bo niestety tak to się odbyło) . Za to zgarnęła ponad 300 tysięcy. Niech nikt więc z urzędników i rządzących nie przywłaszcza sobie zasług jak to się napracowali i jaki dobry wniosek złożyli. Zapłacono za ten wniosek extra 300 tysięcy więc każdy Wałbrzyszanin który płaci podatki miał niejako w niego wkład. Pozostaje pytanie dlaczego wniosku nie przygotowali urzędnicy.
idler73 6-01-2017 14:27
A teraz ja. O ile sobie przypominam, pierwsze prace przy budowie obwodnicy (Wzgórze Giedymina) rozpoczęły się w 1995-1996 roku. W czasach kiedy @Polewa na gówno mówił papu, z resztą ten pisowski pastuch nie jest tu istotny. Mam pytanie, co zrobił PiS w latach 2005 - 2007, żeby przywrócić miastu grodzkość ? Co zrobił PiS w latach 1996 - 2017, żeby wybudować obwodnicę ? NIC. A, Szełemej, od początku, stawiał sobie to, jako jeden z priorytetów, prawda pisiaki ? Czy nie, może to priorytet kłamczuchy Zalewskiej ? Miasto dostało hajs, nie pochodzący od PiS, a z subwencji UE, natomiast o jego przyznaniu zadecydowały pewnie inne sprawy. Jak np. przeciągające się terminy. Żaden PiSowski sejmowy pajac nie zrobił w tym kierunku NIC. Wbijcie sobie to w puste łby.
idler73 6-01-2017 14:29
P.S. Po za tym, czy będziecie szczekać, czy nie, zasługa spadnie i tak na Szełemeja. Boli prawda ? I to on, będzie mógł powiedzieć "wybudowałem obwodnicę w Wałbrzychu, brawo ja ! Durne pisowskie matoły !
~Polewa 6-01-2017 14:44
wspomnienia: a teraz to rozmaiwajmy... No to porozmawiajmy, jak to sie rozmawialo. Ile ustaw PISu weszlo ww zycia za rzadow PO? Ile poprawek PISu do ustaw PO weszlo w zycie podczas 8-letnich rzadow PO? A czy pamietasz slowa Romana, ze tylko on moze dogadac sie z rzadem PO, aby byla obwodnica? Ahhh te wspomnienia. A moze gdyby nie ROman i PO, to obwodnica bylaby 3-4 lata temu juz co? I tez z korzyscia dla wszystkich Walbrzyszan, tez by sie cieszyli, myse ze nawet bardziej co? Ahh te wspomnienia, teraz rozmawiajamy... To porozmawiajmy. Na jakie kompromisy chce, chcialo pojsc PO, w sprawie TK, teraz Budzetu? O czym rozmawiac z opozycja TOTALNA co? Jak rozmawiac z faszystami? Ochrzcij se kota? Jak wy nawet nie potraficie przyznac sukcesu jego ojcu.
~Polewa 6-01-2017 14:47
wspomnienia: O wlasnie, od tego chyba trzeba by zaczac. Przyznac rcje, ze sukces ma wiadomego ojca. Od tego trzeba by zaczac chyba. A nie, pieniadze sa dzieki temu ze switnie wniosek napisaleismy i ze przez tyle lat sie staralismy. Gooowno prawda.
~Polewa 6-01-2017 14:53
idler73: no i jest komunistyczna wywloczka, ktora pisze wprost... wiadomo czyja zasluga, ale i tak wszystko spadnie na Szelemeja. Ratuszowe sciery juz nie ukrywaja, ze sa zwyklymi mendami. Oczywiscie... opozycja totalna musiala popsioczyc jaki to PIS zly. Ale odpowiem na pytanie. Co PIS zrobil w latach 1996-2017? Otoz dal kase naobwodnice zachodnia. Przeciez o tym jest ten artykul matole ratuszowy. Jeszcze jedne fakt cieszy... ratuszowi propagandzisci, widze ze jest cos nie tak, ze przekaz nie idzie we wlasciwym kierunku, wiec zaostrzaja swoj przekaz i nie owijaja w bawelne. Mamy was za debili mieszkancy, co zrobi PIS i tak laury splyna na dyktatora Romana. Hehehehe... Boli prawda? Zobaczymy przy wyborach... PS. Myslalem ze cel nr 1 Romana to Mobruk i Kopalnia. Ale coz...
~Cebulak 6-01-2017 15:01
Jakie, q, brawo Roman!!!??? - POs.... - 8 lat rządów PO w centrali, i dopiero PiS-dzielcy dali ca 300 mln pln na zachodnią obwodnicę!!! Brawo PiS!!! Brawo poseł Dworczyk!!! Brawo minister Zalewska!!!
~próba mikrofonu 6-01-2017 15:12
Wszyscy dzielą zasługi, a zapomnieli, że wkład 50 baniek w obwodnicę ma dać jeszcze budżet Państwa (GDDKiA) - obecnie rządzący. Więc nie otwierajmy jeszcze szampanów bo może być dalej ciekawie. To może "być albo nie być obwodnicy". Komu przypadną zasługi? Czy "Prezes" będzie wolał jednak znowu zadłużać miasto poprzez kredyt? A może po prostu "miasto" nie będzie w stanie dołożyć brakujących 100 baniek.
~poważnie 6-01-2017 15:34
tylko TUSK i UE
~w pisdu 6-01-2017 15:38
to Bóg zrobi obwodnice
~Polewa 6-01-2017 15:52
proba mikrofonu: bardzo mozliwe... dzieki za fakty.
~próba mikrofonu 6-01-2017 16:18
Aaa zapomniałbym. Projekt obwodnicy był robiony już dawno więc tzw. decyzja środowiskowa ma już brodę. Była robiona kiedy raczkowaliśmy w zakresie unijnych przepisów ochrony środowiska (przed tą nową ustawą z 2008 roku która nakazuje konsultację ze społeczeństwem) więc kto wie czy wszystko jest w zgodzie z przepisami unijnymi. Może ekolodzy sprawdzą. Nie jestem przeciwny obwodnicy, po prostu nie chciałbym aby okazało się podczas jej realizacji, że z uwagi na jakieś błędy w dokumentacji i niedopełnieniu obowiązków (szczególnie unijnych) dotacja będzie musiała zostać zwrócona.
~Pilichowski 6-01-2017 16:20
No w końcu coś się będzie dziać w Wałbrzychu, a nie tylko moi czarni przyjaciel tu rządzą co prawda nie jest to po myśli mojej partii PIS - no ale cóż w końcu mój szeryf ze Świdnicy i tak pokropi ten cud jak zostanie wybudowany , a i Naszym czarnym też coś przy budowie skapnie, bo i asfalt i inne rzeczy trzeba wyegzorcyzmować. Wiec wiwat rząd, że o nas dba i kasę przysyła.
57jurand 6-01-2017 17:12
Całe szczęście ,że światowe zbiegowisko młodych katolików już za nami.Byłoby z czego brać, a tak może coś z tego będzie jeszcze tylko parę złotych wyda się na decowy pokropek i jazda naprzód. Ciekawi mnie jedno czy będzie możliwy zjazd z tej obwodnicy na OIOM w górniczym szpitalu.Były prez .miasta pan Kruczkowski uważał , to za niemożliwe gdy sie go oto spytałem.Zresztą tak samo negował możliwość powstania ścieżek rowerowych w mieście bo to ,,miasto specyficzne'' stwierdził.
~pytacz 6-01-2017 17:38
Ja sie pytam, ktory to raz nam obiecano obwodnice i ile razy jeszcze beda ja obiecywac?
~@Polewa 6-01-2017 17:40
pis dal - buhahaha. Pieniadze pochodza z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na Lata 2014-2020. Wiec to nie pis dal bezmozgi jelopie, tylko dala Unia. A ty oczywiscie klamiesz pisowska szmato. Pis co najwyzej mogl sie zaprzec i powiedziec - czerwonemu Walbrzychowi nie damy. Tego nie zrobil i za to mam kaczynskiego w kuper calowac??? Czy ty sie z glupim przez sciane macales? Wypowiadasz sie w tematach, o ktorych bladego pojecia nie masz. Tak wiec jedyne co boli, to nie prawda, bo ta nie jest po twojej stronie, tylko twoja niewiedza polaczona z glupota. Pol biedy, jesli robisz to za pieniadze. Ale jesli tak sam od siebie, to jedynie moze swiadczyc o uposledzeniu umyslowym w stopniu co najmniej lekkim. I mozesz sobie ujadac do bolu, pisowski burku. prawdy nie zakrzyczys
~Polewa 6-01-2017 17:59
czerwony, jak twwoj polbozek dyktator Roman zaprosi ksiedza na pokropienie to bedzie. Zakladamy sie co zrobi ROman zaprosi czy nie zaprosi czarnego? Wiadomo komuszy leb, tu nie nalezy sie krytyka tego co zaprasza czarnego, tylko wazna jest krytyka czarnego, bo odpowiedzial na zaproszenie. Jakie to komusze.
~Polewa 6-01-2017 18:05
@Polewa: nie ty calujesz Tuska i ROmana, za to ze przez 8 lat nie dali. Czy ktos ci matole karze calowac kaczynskiego po dupie. PIS mogl dac np po raz n-ty do Wroclawia ta kase. Wtedy bys pewnie chodzil zadowolony. Myslisz ze Walbrzychowi sie nalezy jak psu buda? Po 8 latach rzadow PO, kazde miasto ma potrzby nie tylko Walbrzych. Teraz jak PIS dal, to albo podziekuj, a jak cie w domu mama kultury nie nauczyla, to przynajmniej milcz i nie szczekaj. Nie kasa sie reki ktora karmi. Tylko dzikie zwierzeta, wsciekle tak robia. Co do reszty twojej wypowiedzi, nie znalazlem ani jednego meryttorycznego argumenty. Juz nie wspomne ze znalazlem odpowiedzi na moje proste pytania. Chyba przerosly cie, te zbyt zlozone zdania.
~Polewa 6-01-2017 18:07
Pisalem juz wczesniej. Ratuszowym burkom nie wychodzi przekaz... ludzie przestali wierzyc w propagande ciamciaramciam, to pojawia sie piana na pysku. Tak juz maja POmioty szatana hehehe. Ale ubaw. Normalnie nie moge sie doczekac wyborow samorzadowych.
~@polewa 6-01-2017 18:10
wyzywasz ludzi od czerownych i komuchow, a w wyborach glosujesz na taka pzprowska szmate, jak piotrowicz. i cieszysz sie teraz, ze ta komunistyczna gnida jest prawa reka twojego idola. wiec masz az tak nasrane w bani, czy po prostu cierpisz na rozdwojenie jazni? jestes w stanie mi to jakos racjonalnie wytlumaczyć? bo sa ludzie, ktorzy pzprem nigdy sobie zyciorysu nie skalali, a teraz taki bezmozgi petak jak ty, bedzie nazywal ich komuchami, tylko dlatego, ze nie popieraja bezzebnego karla z zoliborza.
~Polewa 6-01-2017 18:12
Ale poposatwie sie jeszcze bardziej. Unia dala Polsce dofinansowanie na rozwoj drog. Dla calej Polski. Dawala tez w poprzednich latach. W poprzednich latach za rzadow PO Walbrzych ie dostal na obwodnice, bo wazniejsze byly obwodnice chocby Wroclawia i innych wiekszych miast. Tym razem naszla DObra ZMiana. I dostal Walbrzych. Komu mam dziekowac? PO? Moze Siemoniakowi? A moze zadam jeszcze raz dwa proste pytania. Skoro to zasluga Dyktatora Romana, to jak to bylo wczesniej? PO miala WYEBANE na Walbrzych? Bo przeciez Roman swiete wnioski pisze!! Czy moze dopiero teraz Roman nauczyl sie wnioski pisac dopiero po 10 latach?? Odpowiedz, nie chce bys calowal dupe PISowi, poprostu odpowiedz na pytania.
~Polewa 6-01-2017 18:14
A najlepszy byl ten: I tak wiemy ze to zasluga PISu, ale i tak laury spadna na Romana... i tak i tak wygramy wybory. Hehehehe.... normalnie nie moge sie doczekac. Aha i jeszcze jedno. Jedyna dla mnie zaplata, to kwik odrywanych od koryta swinek. Kwiiiiiiiii.... kwiiiiiiiii... muzyka mych uszu.
~@polewa 6-01-2017 18:19
"PIS mogl dac np po raz n-ty do Wroclawia ta kase" - nie kretynie, nie mógł. Bo to nie pis te pieniądze przyznał, tylko Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Czego w tym nie rozumiesz półgłówku? Ja rozumiem, że ty jesteś dość mocno ograniczony i wszystko trzeba ci tłumaczyć po kilka razy, ale mógłbyś już przestać łżeć i zaprzeczać faktom. A takie są fakty niedouczony pisowski śmieciu - www.cupt.gov.pl/files/inne/lista_rankingowa_4_2_(2017-01-05).pdf Temu tez zaprzeczysz? Widzisz tam gdzieś coś o rządzie lub pisie? Ale takim bezmózgim jełopom jak ty, nikt nie wmówi, że czarne jest czarne, a białe jest białe. Przecież ty nie potrafisz myśleć samodzielnie, czytać ze zrozumieniem i analizować faktów, tylko czekasz na codzienne instrukcje z Nowogrodzkiej, pisowski, kłamliwy śmieciu.
~Polewa 6-01-2017 19:11
O widze ratusz poscil nowego psa do szczekania. Buahahaha.... ty a czy ty przypadkiem czytales ten dokument? Ze zrozumieniem, czy tylko punkty zobaczyles? Hehehehe. Myslisz ze rzucisz dokumentem i ok. Z debilem masz do czynienia, ja czytac potrafie: Lista ta została zatwierdzona przez Instytucję zarządzającą w dniu 3.01.2017r. Hehehe. No to sprawdzmy co to jest instytucja zarzadzajaca? Ty sprawdziles? Ja tak: Instytucją zarządzającą dla programów krajowych i programów współpracy terytorialnej jest Minister Rozwoju. Ministrem rozwoju w dniu 3.1.2017 byl i jest Mateusz Morawiecki. Tak wiec leze, ale nie kwicze, tylko umieram ze smiechu jak mam do czynienia z takimi blaznami,
~Polewa 6-01-2017 19:13
drugie zdanie artykulu: "Ministerstwo Rozwoju, które rozdysponowało kwotę 2,15 mld, poinformowało o tym w oficjalnym komunikacie na swojej stronie internetowej. ". I znow sie klania Morawiecki.
~Polewa 6-01-2017 19:16
A jak sie okazalo w komentarzach, to nawet nie PO i nie Roman wniosek pisali, tylko zaplacili 300 tys z naszych pieniedzy, z naszych podatkow, firmie, ktora zrobila to za nich. Wiec zadam pytanie. Dlaczego laury chce zgarniac Romek? Jedyne co w tym kierunku zrobil, to wydal nasze pieniadze. W PO nie ma specjalistow zeby wniosek napisac? A tacy fachowcy podobno od rzadzenia.
~Polewa 6-01-2017 19:18
I teraz wychodza na jaw te klakierskie ratuszowe ratlerki z tekstami: Dzieki prezydencie, dziekujemy, jestes najlepszy... za co? Za to ze wydal 300 tys z waszych kieszeni na projekt, bo nie ma zasobow ludzkich w PO do napisania wniosku o dofinansowanie? Moze taniej by bylo wyslac Torbusa na szkolenie, jak wnioski pisac co? Niz 300 tysiecy z jakze BOGATEGO miasta wylac na firme.
~v7 6-01-2017 19:21
Może ktoś się nie wypowiadać za Pilchowskiego, bo ani to mądre, ani POprawne 😀
~Polewa 6-01-2017 19:32
Tez zauwazylem, ale skomentoawlem to milczeniem. To naturalne praktyki komuchow. Lubia sie stroic w czyjes piorka. Maja problemy z wlasna tozsamoscia.
~gohciu 6-01-2017 19:42
Ot.czuwam bul głowy. Ech te komętaże...
~do polewy 6-01-2017 20:33
Stary ty się lecz ;) Ale tak serio bo ty kompletnie nie masz o niczym pojęcia. Tobie tkwi tylko w pamięci 8 lat rządów PO, wybuch i instrukcje z ...wiadomo skąd. Przez 8 lat facet wyremontował najwięcej ulic, najwięcej budynków, najwięcej szkół, najwięcej przedszkoli, powstało mnóstwo nowych rzeczy a ten swoje, nie wybudował obwodnicy 8 lat. Za słaby był! Pis przyszedł i dał. Stary pragnę powiedzieć że te pieniądze były przyznane przez PO. Ale przyszedł Pis i zablokował budowę. Po roku szarpania i przy najlepiej napisanym wniosku w Polsce musieli dać! Taka jest prawda. A ty czasem wstań z przed komputera i idź w miasto zobaczysz jak się zmieniło prze 8 lat. A nie ciągle udajesz hakera. ;) do zobaczenia nie długo ;)
~~do polewy 6-01-2017 20:40
najwidoczniej Cie głowa boli, tylko uważaj gdzie idziesz do lekarza, bo w w-chu Twoi sami wrogowie :)
~olo 6-01-2017 21:14
Wielka zasługa doktora Romana . Prawidłowo i bez błędów napisał podanie . I "faszystowski" PIS musiał dać kasę.
~pytacz 6-01-2017 22:34
Ja sie pytam: Czy Ojciec sukcesu jest tylko jeden czy tez jest ich wielu? Pytam sie tez, skad macie pewnosc ze obwodnica rzeczywiscie powstanie?
~wudocedocha 6-01-2017 22:56
ty denaturator (vel Polewa) jestes czerwonym komuchem wscieklym na caly walbrzych i jego sukcesy. Dla ciebie najlepiej jakby obwodnicy nie bylo - wszystko sie walilo i wtedy debilu moglbys napisac :"mowilem ze tak bedzie". A tu zonk. Wszystko idzie ku dobremu a ty walisz kapucyna 24h przed klawiatura udowadniajac swoj debilizm siegajacy stratosfery
~brawo rząd Szydło 6-01-2017 23:04
Na pochwałę zasługuje postawa rządu, który - w przeciwieństwie do Platformy - nie odgrywa sie na samorzadach opanowanych przez opozycję. Rząd PIS dba o ludzi, pomaga im, nawet takiemu Wałbrzychowi, zadłuzonemu po uszy. Bo PIS wie, że Wałbrzych to czarna dziura i trzeba mu pomóc. To nie zasługa Szełemeja, że dali pieniadze, bo jego koledzy partyjni olewali go, jak rzadzili, to już taka klasa ludzi.
~bicz_bozy 6-01-2017 23:05
alez tu poszczekiwania pisowskich kundli! :) w pisowskich glowach nie miesci sie, ze mozna byc uznawanym niezaleznie od przynaleznosci partyjnej :) oj, bedzie teraz tega rozkmina wsrod tych kilkunastu opozycyjnych wiarusow, "ze jak to, przeciez mialo byc, ze jak pis jest to szelemej nic nie dostanie, niech ma za swoje!" :) malo rzeczy bawi mnie tak bardzo jak intelektualna szamotanina dzielnych rycerzy pisu.
~pytacz 7-01-2017 0:52
A kiedy w koncu staniemy sie zamozni? Kiedy zbuduja obwodnice?
~BRAWO PIS 7-01-2017 9:08
BRAWO PIS! CAŁE SZCZĘŚCIE ŻE ODSUNĘLIŚCIE PO OD KORYTA. BANDE ZŁODZIEI , NIEUDACZNIKÓW I CWANIACZKÓW. TERAZ DZIĘKI WAM NAWET TAK PLATFUSIARSKIE MIASTO JAK WAŁBRZYCH POZYSKUJE PIENIADZE NA WAŻNE INWESTYCJE. GDYBY DALEJ RZĄDZIŁO ŚMIERDZĄCE PO NIE BYŁOBY SZANS WYBUDOWAĆ OBWODNICY.
~BRAWO PIS 7-01-2017 9:10
BICZ BOŻY JESTEŚ JEDYNYM KUNDELKIEM NA FORUM A WIĘC SZCZEKAJ! CZAS NA TRESURĘ PIESKU:) DAJ GŁOS!
~Pilichowski bis 7-01-2017 10:12
A co to pilchowski jest bardziej święty niz jarus ze stolycy?? A co on zrobil dla Walbrzycha?
~pytacz 7-01-2017 11:42
Czy jesli ojciec dal mi pieniadze na kupno mercedesa, to czy ja jestem rzeczywistym ,,gosciem" ktorego stac na kupno merca, mimo ze jestem bezrobotnym nieudacznikiem ?
~Polewa 7-01-2017 12:24
do Polewy: Tak ty widzisz rozwijajace sie miasto, a ja widze tepa propagande, wyludniajace sie miasto, starzejace sie miasto, kolosalnie zadluzajace sie miasto, upadajacy sport walbrzyski, wielka nude walbrzyska, pusty rynek walbrzyski, niedawno jeszcze Piaskowa Gora byla pelna wieczorami, dzis jest pusta jak rynek. Tylko kasta, sitwa ma sie tu dobrze z Romanem i jego paziem Torbusem, co sobie podwyzki daja w radzie, a nam ludziom daja podwyzki na wode, bo zarabiaja razem za siedzenie w zarzadzie wodociagow. Dobrze tu maja doradcy dyktatora Romana, co 8 tysi zarabiaja za doradctwo i do pracy nie musza chodzic, doradctwo na telefon, raz kiedys, ale 8 tysi miesiecznie na konto. Tak moze tobie fajnie jest. Niestety Walbrzych to nie partia PO.
~Polewa 7-01-2017 12:28
bicz_bozy: ty natomiast udajesz inteligenta, a wychodzi na to ze polglowek jestes piszesz: "w pisowskich glowach nie miesci sie, ze mozna byc uznawanym niezaleznie od przynaleznosci partyjnej". Hehehe tak tak Roman jest niezaleznym kandydatem PO hehe, znamy te spiewki. Powiem ci cos jeszcze. Przeciez to PIS dal nie ROmanowi, ale Walbrzychowi, rzadzonemu przez PO, to jak niby w PISowskiej glowie sie nie miesci? CHyba w twojej bani sie nie miesci, ze PISowskiej glowie sie to miesci tepa dzido.
~Polewa 7-01-2017 12:30
Ale najlepszy jest to co twierdzi, ze PO wczesniej dawalo kase na obwodnice Walbrzycha, tylko PIS blokowal hehehehe. No i tyle komentarzy, a ja wciaz nie otrzymalem odpowiedzi na dwa proste pytania zadane na poczatku dyskusji. Moze przypomne. Pytanie 1: Czy przez 8 lat Roman ni epotrafil napisac poprawnego wniosku przy wsparciu swojej partii PO w rzadzie???
~Polewa 7-01-2017 12:33
Widac jak wierne ratuszowe pieski sa. Ewidentnie proste pytania, ale zlego slowa nie powiedza, ani jeden zlegoslowa nie powie, ani na dyktatora ROmana, ani na partie. Zaden nie skrytykuje, ze przez tyle lat tylko obiecywali i w dupie mieli. Zaden nawet nie powie, ze moze i w dupie mieli, ale i tak ich wole. Nawet tak nie skrytykuja. To juz nie sa wyborcy, to sa wierzacy.
~Polewa 7-01-2017 12:37
Pytanie 2: A moze jest tak, ze dyktator Roman jednak umie pisac wnioski, tylko ze przez 8 lat partia PO miala na Walbrzych poprostu WYEBANE???
~Polewa 7-01-2017 12:38
~Pytanie 2: A moze jest tak, ze dyktator Roman jednak umie pisac wnioski, tylko ze przez 8 lat partia PO miala na Walbrzych poprostu WYEBANE??
~Polewa 7-01-2017 12:41
Pytanie 3: DLaczego dyktator Roman, zbawiciel walbrzyszan, mowi, ze to dzieki wnioskowi ktory napisali dostalismy kase, skoro wyszlo na jaw, ze to ani ROman, ani nikt z PO, nawet sam wulkan intelektu Torbus szef rady miesjkiesj z PO nie kiwnal palcem aby napisac wniosek o dofinansowanie, tylko zaplacili z naszych kieszeni 300 tysiecy osobnej firmie? Wiec moze firma niech zaznie radzic miastem co zamiast specjalistow z PO?
~Polewa 7-01-2017 12:43
Pytanie 4: Czy nie taniej byloby wyslac wulkan intelektu Torbusa na szkolenie jak pisac wnioski o dofinansowanie z Unii Europejskiej, niz korzystac z firmy zewnetrznej za 300 tys od wniosku z naszych podatkow? Jedno szkolenie mysle max 10 tysi, to juz super szkolenie. I Totrbus pisal by wnioski jeden za drugim, przynajmniej by sie przydal. A tak co? 300 tysie na wniosek o obwodnice, 300 tysi za inny wniosek, i tak sobie zewnetrzna firma zarabai. Pytanie 5: Ile wnioskow juz firma zewnetrzna za specjalistow z PO juz napisala?
~Polewa 7-01-2017 12:47
Ale mam polewe z tej super kadry zarzadzajacej. Tylko zadluzanie, tylko kredyty, a jak cos trudniejszego trzeba zrobic, to zaplacimy firmie zewnetrznej. Caly czas nie moge wyjsc z podziwu nominacji wulkanu intelektu Torbusa na szefa rady miesjkiej Walbrzycha. Jezeli on jest najbystrzejszy z calego grona PO w tym miescie, to sie nie dziwie ze wszystko pada na ryj. Nie bede przypominal, jak to paz Torbus dyrektorowal Gornikowi, jeszcze za czasow 2 najlepszego prezydenta miasta Kruczkowskiego. Drugiego, bo odkad sie pojawil Szelemej, to on jest teraz sloncem sudetow
~Cebulak 7-01-2017 13:59
Z hołotą POkomuszą nie można rozmawiać na argumenty, bo oni chcą, "żeby było tak jak było"... Jak napisał klasyk: "człowiek wybaczy ci śmierć ojca, ale nie wybaczy nigdy utraty ojcowizny", a w mniemaniu POkomuchów, Polska jest ich ojcowizną po POP-ach - Pełniących Obowiązki Polaka, ich dziadach i ojcach, wszak jeden z trzech królów to Belzebub... Niestety dla POkomuchów, jesień roku 2018 nadchodzi nieubłaganie, minuta po minucie, godzina po godzinie, dzień po dniu... nieubłaganie... adios...
~Polewa 7-01-2017 14:34
Cebulak: No cos pieknego stworzyles... ojcowizna po POP-ach, Pelniacych Obowiazki Polaka... hehehehe. to lubie.
~Polewa 7-01-2017 14:36
hehehe tik tak, tik tak, tik tak... A lepiej jak za PISu komuchom nie bedzie. Bo patriotyczna mlodziez dopiero dorasta, dopiero wejdzie w wiek wyborczy, dopiero zacznie miec wplyw na kraj. A jest duzo radykalniejsza do PISu. Komuszki czas sprawiedliwosci za wasze winy nadchodzi tik tak, tik tak...
~ 7-01-2017 20:55
NAJWIĘKSZE SUKCESY W TYM ZE TA OBWODNICA POWSTANIE MAJA POSŁANKI PO I POSŁOWIE PO ORAZ SENATOR Z PO ORAZ PREZYDENT Z PO PAN SZŁEMEJ. PISIORY NIC NIE ZROBIŁY PRÓCZ ZLIKWIDOWANIA WAŁBRZYSKICH KOPALŃ.
~pytacz 7-01-2017 22:39
A czy to prawda ze biblijny potop spowodowaly pisiory?
~pytacz 7-01-2017 22:48
Z miasta uciekla masa ludzi. Czy to zmiana na dobre czy zle? Czy budowa obwodnicy powstrzyma ucieczke ludzi?
~ 8-01-2017 0:45
Ucieczke ludzi powstrzymają zarobki na poziomie 3 tyś netto na strefie
~ 8-01-2017 8:56
KASĘ W MINISTERSTWACH ROZDAJE PIS A WIĘC WAŁBRZYSKIE FESTYNIARY, TYM BARDZIEJ ROMAN ZBAWICIEL MOGĄ JEDYNIE WNIOSKOWAĆ O TA KASĘ I LICZYĆ ŻE DOSTANĄ, PISIORY ZLIKWIDOWAŁY WAŁBRZYSKIE KOPALNIE?? NIE CHLEJ TYLE CIECIU Z 20:55 :)
~poinformowany 8-01-2017 16:39
matka polewy to zarazem jego kochanka to taka patologia ze Sredniej i norma w ich rodzinie
~Polew 8-01-2017 17:04
~~poinformowany to ty jestes najlepiej w wiedzy o Legnicy czerwony sb... ojciec czerwonego z sb to zarazem jego kochanka... STOP!!! Musze sie zatrzymac... zwyrodniale teksty pozostawiam zwyrodnialcom.
~CIEKAWE 8-01-2017 17:27
chcialbym sie podzielic refleksja. Dwa dni temu przeczytalem na prawicowym portalu, ze Kijowski jest skonczony i poszedl sygnal z gory, ze trzeba zminic lidera KODu. Jego zastepca ma byc Frasyniuk. Nie odrazu, bo walsciwe, wiadomo jakie, media musza najpierw wykreowac go na lidera. Potem sie to oglosi. Dzis natomiast ogladalem loze prasowa na TVN24. Byl poruszony temat Kijowskiego i co uslyszalem z ust dziennikarki GW Grochali? Otoz stwierdzila ona, ze Kijowski dla ludzi autorytetem nie byl. Byl tylko takim organizatorem, by dopinac protesty na ostatni guzik, ale autorytetem nie byl. Za autorytet mozna uwazac kogos takiego jak FRASYNIUK! PYTAM, PRZYPADEK? Czy to prawda, ze KODem kieruje ktos z gory? KTO? Kto ingeruje w ztylnego siedzenia w sprawy naszej OJCZYZNY? Śledzmy wspolnie dalej to!
~CIEKAWE 8-01-2017 17:28
Jezeli to prawda to czyich uslugach sa te media? Wolne? Niezalezne? Cala prawda cala dobe? Rola rzetelne informowanie, czy propaganda i kreowanie liderow?
~sceptyk 9-01-2017 9:07
Wiedziałem że tak będzie. Że część wałbrzyskich kretynów wpatrzonych wręcz FANATYCZNIE w postać Szełemeja uwierzy, że to tylko i wyłącznie jego zasługa. Temat jest złożony i na pewno nikt nie ma 100 % zasług ale fakt pozostaje faktem, że za czasów PO dotacji nie było a za czasów PiS jest. Do otumanionych propagandą wałbrzyskich "mędrców" i tak to nie trafi ale sprawiedliwość nakazuje żeby o tym napisać.
~dobra rada 9-01-2017 9:33
Sceptyk, zajmij się lepiej remontami wiaduktów i malowaniem peronów. Nie komentuj polityki, bo za krótki jesteś.
~Polewa 9-01-2017 12:10
dobra rada: ty zas siegasz wyastarczajaco wysoko... dokladnie do poizomu zwisajacego fallusa Romana.
~Dudeczek 10-01-2017 4:07
To bedside autostrada im. Lesia i jareczka PiSduskiewiczow a poswieci Lojciec Inkasent z Torunia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group