Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 3218
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Powstanie obwodnica zachodnia Wałbrzycha

Piątek, 6 stycznia 2017, 11:58
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 stycznia 2017, 9:34
Autor: red
Wałbrzych: Powstanie obwodnica zachodnia Wałbrzycha
Fot. red
Wałbrzych znalazł się w gronie szesnastu miast, które otrzymają dofinansowanie na realizację kluczowych
inwestycji drogowych.

Ministerstwo Rozwoju, które rozdysponowało kwotę 2,15 mld, poinformowało o tym w oficjalnym komunikacie na swojej stronie internetowej.

Wałbrzych na budowę obwodnicy zachodniej otrzymał 297 milionów złotych i jest to jedno z najwyższych dofinansowań w całej puli środków. O przyznaniu finansowania dla Wałbrzycha zadecydował przede wszystkim
dobrze przygotowany wniosek o dofinansowanie, jak również lata przygotowań do realizacji tej niezwykle ważnej inwestycji drogowej. Prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej podkreśla:
- Budowa zachodniej obwodnicy Wałbrzycha to czynnik decydujący o dalszym rozwoju naszego miasta oraz okolicznych miejscowości, szczególnie Szczawna Zdroju. Mogę powiedzieć, że to kluczowy element pozwalający właściwie uregulować ciąg komunikacyjny, którego przez tyle lat nam brakowało. Walczyliśmy o tę drogę długo i był to proces niezwykle skomplikowany, kosztował nas wiele nakładów sił, a także środków finansowych, nie mówiąc o trudnościach administracyjnych. Dziś, komunikacja i połączenia drogowe decydują w istocie o funkcjonowaniu nowoczesnych miast i o tym, jak są postrzegane przez mieszkańców i potencjalne osoby, które chcą wybrać atrakcyjne miejsce do życia. Stąd chciałbym podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w te przygotowania, jak również Ministerstwu Rozwoju za pozytywną decyzję.

Czytaj również

Komentarze (86) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group