Czytających: 3035

Europa: Poza czterdziestką

Piątek, 13 marca 2020, 9:39
Aktualizacja: 9:41
Drugiego dnia Mistrzostw Europy Juniorów w biathlonie w Hochfilzen rywalizowano w biegach sprinterskich.

Sprintu do udanych nie zaliczą polscy juniorzy. Najlepszy z nich, Przemysław Pancerz z Borówna, zajął 44. miejsce. Zawodnik AZS AWF Wrocław spudłował aż czterokrotnie. Marcin Zawół po dwóch niecelnych strzałach uzyskał 52. rezultat. Wojciech Skorusa i Jan Guńka uplasowali się na kolejno 73. i 74. miejscu.

Na dwóch pierwszych miejscach ponownie znaleźli się Alex Cisar i Viteslav Hornig. W porównaniu z środowym biegiem indywidualnym obaj zamienili się jednak kolejnością. Mistrzem Europy juniorów został Słoweniec, Czech wywalczył tytuł wicemistrzowski. Brązowy medal zdobył Niklas Hartweg ze Szwajcarii.