Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 2233
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pożar zabrał mu zdrowie i dom

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 15 marca 2017, 14:13
Aktualizacja: 14:19
Autor: red
Fot. archiwum
Zarząd Okręgowy PZŁ w Wałbrzychu prosi wszystkich o zapoznanie się z treścią apelu Górniczego Koła Łowieckiego "Jeleń" w Wałbrzychu o pomoc dla Kolegi.

Szanowni Koleżanki i Koledzy.

Zarząd GKŁ „Jeleń” w Wałbrzychu oraz wszyscy członkowie Koła zwracają się z prośba o pomoc dla naszego wspólnego towarzysza łowów, Kolegi Zbyszka Kuchty.

Zbyszkowi pożar zabrał praktycznie wszystko.

Wracając z polowania zauważył palący się dom rodzinny. Nie zastanawiając się, wdarł się do niego i uratował partnerkę swojego życia, która leżała już półprzytomna na piętrze.

Chcąc ratować resztkę dobytku wrócił do środka i wtedy żywioł nie pozwolił mu już wydostać się na zewnątrz. Tylko dzięki szybkiej akcji strażaków udało się go uratować.

Zbyszek doznał poważnych poparzeń całego ciała i w stanie ciężkim trafił do szpitala. Zwęgleniu uległy częściowo drogi oddechowe oraz większość twarzy i kończyn. Rokowania lekarzy były przerażające…wtedy dawali mu 50% szans na przeżycie.

Na chwilę obecną stan się poprawia ale droga do pełnego wyzdrowienia jest długa i kosztowna. Kolega nie ma dokąd wracać, praktycznie wszystko się spaliło a to co pozostało, zostało zalane w czasie akcji gaśniczej.

Z inicjatywy jednego z Kolegów natychmiast została zorganizowana zbiórka pieniędzy na odbudowanie dachu i części mieszkalnej. Hojność współtowarzyszy łowów przerosła nasze oczekiwania. W niecały tydzień udało nam się zebrać wśród członków Koła prawie 20 tyś zł. Z tych pieniędzy wspólnymi siłami postaramy się odbudować spaloną część domu, żeby Zbyszek miał gdzie wrócić.

Zdajemy sobie sprawę, że te pieniądze nie wystarczą na wszystko co uległo zniszczeniu, dlatego zwracamy się do wszystkich Koleżanek i Kolegów dobrej woli o wsparcie jednego z nas, Zbyszka Kuchty, któremu los wyrządził niesamowitą krzywdę.

W Jego imieniu serdecznie dziękujemy za każdą formę wsparcia.

Członkowie oraz Zarząd GKŁ „Jeleń” w Wałbrzychu

Konto Zbyszka Kuchty:

20 1020 5095 0000 5802 0198 7999 PKO Bank Polski SA

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group