Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 4928
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pożeracze książek

Czwartek, 15 grudnia 2022, 6:35
Autor: red
Wałbrzych: Pożeracze książek
Fot. organizatorzy
13 grudnia w Galerii pod Atlantami odbyła się kolejna odsłona flagowego konkursu czytelniczego Biblioteki pod Atlantami. W tym roku w zmaganiach wzięło udział osiem reprezentacji z wałbrzyskich Publicznych Szkół Podstawowych nr 5, 9, 15, 23, 28, 30 i 37 oraz Szkoła Podstawowa Fundacji "Clever".

Uczniowie indywidualnie odpowiadali na bardzo szczegółowe pytania dotyczące przeczytanych książek Barbary Kosmowskiej, m.in. „Pozłacana rybka” i „Panna Foch”, a zespołowo rozwiązywali różne zadania, m.in. dotyczące pojawiających się w książkach charakterystycznych przedmiotów. Trzeba przyznać, że swoją wiedzą mogliby zaimponować samej autorce!

Po pełnych emocji zmaganiach i burzliwych obradach jury zapadły rozstrzygnięcia. Do zmagających się z książkowymi zadaniami uczniów dołączyli ich koledzy, którzy brali udział w konkursach literackim i plastycznym, i w tym momencie mogło nastąpić uroczyste podsumowanie konkursów i wręczenie nagród.

Laureaci XVI edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Pożeracze książek”

Kategoria zespołowa:
I miejsce – Szkoła Podstawowa Fundacji „Clever”
II miejsce– PSP 15
III miejsce – ZSz-P nr 7

Kategoria indywidualna:
Kategoria klas V:
I miejsce : Piotr Pałach, PSP 15
II miejsce : Hanna Kłosowska, SP Fundacji „Clever”
III miejsce : Julia Kowalczyk, ZSz-P nr 3

Kategoria klas VI:
I miejsce : Aleksandra Wieczorek, PSP 28
II miejsce : Nikolas Boruń, ZSz-P nr 2
III miejsce : Zuzanna Sadownik, ZSz-P nr 7

Kategoria klas VII:
I miejsce: Maria Rybczyńska , SP Fundacji „Clever”
II miejsce : Zuzanna Lorenz, PSP 15
III miejsce : Lena Łapuszek, ZSz-P nr 2

Laureaci Konkursu Literackiego:

W kategorii klas IV nagrody otrzymują:
I miejsce –Oliwia Rybicka, PSP 28
II miejsce – Maja Krzysztofik, PSP 15
III miejsce – Anna Gałan , ZSz-P nr 3
Wyróżnienie – Tymoteusz Zgórski, PSP 15

W kategorii klas VIII nagrody otrzymują:
I miejsce – Antoni Zieliński, PSP 28
II miejsce – Natalia Marciniec, ZSz-P Boguszów Gorce
III miejsce – Weronika Mazur, PSP 28 Wyróżnienie – Wiktoria Cynar, ZSz-P nr 3

Laureaci Konkursu Plastycznego:

W kategorii klas I nagrody otrzymują:
I miejsce Marcelina Pasławska – ZS-P nr 6
II miejsce – Marcel Kuć, SP Fundacji „Clever”
III miejsce- Maria Szatoń, SP Fundacji „Clever”
Wyróżnienie – Nadia Pietrusiak, ZSP nr 8

W kategorii klas II nagrody otrzymują:
I miejsce- Grzegorz Kazimierczak, ZSP nr 6
II miejsce – Milena Szymska, ZSP nr 6
III miejsce – Aleksandra Góralska, ZSP nr 6
Wyróżnienie- Zuzanna Tyboń, ZSP nr 6

W kategorii klas III nagrody otrzymują:
I miejsce – Oliwia Dominikowska, ZSP nr 6
II miejsce- Aleksandra Tabaszewska, ZSP nr 6
III miejsce- Alicja Rak, ZSP nr 6
Wyróżnienie- Oliwier Dadak, ZSP nr 6

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group