Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 4170
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Poznajmy mieszkańców lasów

Środa, 5 stycznia 2022, 6:39
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Poznajmy mieszkańców lasów
Fot. organizatorzy
Poznaj mieszkańców okolicznych lasów! Cykl warsztatów przyrodniczych.

W najbliższych miesiącach w regionie odbędą się warsztaty przyrodnicze organizowane przez Fundację Polska górom! we współpracy z Moniką Wołczecką (Panią Teriolog), Nadleśnictwem Kamienna Góra, Sudeckim Towarzystwem Przyrodniczym i Śląskim Towarzystwem Ornitologicznym.

Pierwszym wydarzeniem są wilcze warsztaty. Odbędą się one 29-30.01.2022 roku w Górach Kamiennych, a ich koszt to 380 zł. Warsztaty skierowane są do przewodników, przyrodników i edukatorów. Jest to weekendowy kurs, który ma poszerzyć wiedzę uczestników o metody ochrony przyrody. Podczas warsztatów zapoznacie się z planami ochrony przyrody oraz dowiecie się, dlaczego są tworzone. Podczas części terenowej nauczycie się rozpoznawać tropy i ślady zwierząt mieszkających w okolicznych lasach.

Darmowy cykl spotkań zaczynamy od wilczych warsztatów, które poprowadzi Monika Wołczecka (Pani Teriolog) we współpracy z nadleśnictwem Kamienna Góra. Wydarzenie to podstawowy kurs terenowy dla dzieci i dorosłych. Warsztaty odbędą się 05.02.2022 roku w Krzeszowie. Ich celem jest nauka dobrych zachowań wobec dużych, sudeckich drapieżników – wilków. Podczas kursu poszukacie śladów aktywności oraz tropów wilków. Poznacie również metody badań naukowych. Warsztaty mają na celu przybliżenie struktury socjalnej wilczej grupy a nie poszukiwanie wilków!

Termin: 05.02.2022
Miejsce zbiórki: Szkółka leśna Nadleśnictwa, Krzeszów, ul. Betlejemska 17
Link do wydarzenia na fb https://fb.me/e/1AcGdT11D
Link do strony wydarzenia https://polskagorom.pl/wydarzenie/wilcze-warsztaty-podstawowy-kurs-terenowy-2/

Kolejnym darmowym wydarzeniem jest Noc Sów „W ciemnym lesie krzyk sowa niesie”, która zostanie poprowadzona przez ornitologów w dwóch kompleksach leśnych. W piątek 18 marca 2022 roku w Ksiażańskim Parku Krajobrazowym warsztaty poprowadzi ornitolożka Hanna Szwiertnia (Śląskie Towarzystwo Ornitologiczne). Natomiast w sobotę 19 marca 2022 roku w Masyw Dzikowca warsztaty poprowadzi ornitolog Piotr Wasiak (Sudeckie Towarzystwo Przyrodnicze). Podczas spacerów dowiecie się, ile gatunków sów występuje w Polsce, poznacie techniki polowania sów, będziecie mieli okazje porozmawiać wypluwkach (o zlepach niestrawionego pokarmu) i metodach ochrony tych pięknych ptaków.

Termin: 18.03.2022 Noc Sów – Ksiażański Park Krajobrazowy
Miejsce zbiórki: 17:30 Parking przy Zamku Książ
Link do wydarzenia na fb https://fb.me/e/3erx7HbgW
Link do strony wydarzenia https://polskagorom.pl/wydarzenie/noc-sow-ksiazanski-park-krajobrazowy/

Termin: 19.03.2022
Miejsce zbiórki: 15:00 Parking Boguszów Gorce
Link do wydarzenia na fb https://fb.me/e/4cOujMOhS
Link do strony wydarzenia https://polskagorom.pl/wydarzenie/noc-sow-masyw-dzikowca/

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group