Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2975
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pozwól dziecku zostać gwiazdą

Niedziela, 28 marca 2010, 10:39
Aktualizacja: 13:46
Autor: Dominika Krawczyk
Wałbrzych: Pozwól dziecku zostać gwiazdą
Fot. Dominika Krawczyk
Ruszają zapisy do Sudeckiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej organizowanego przez Filharmonię Sudecką. Konkurs honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński i Prezydent Miasta Wałbrzycha Piotr Kruczkowski.

Prawie każde dziecko marzy o tym, by zostać kimś sławnym i występować na scenie przed tłumem fanów i otrzymywać gromkie brawa. Teraz to marzenie może się ziścić. Konkurs adresowany jest do najmłodszych mieszkańców naszego miasta w dwóch kategoriach wiekowych - 4-8 lat i 9-13 lat.

Celem Festiwalu, jak mówią organizatorzy, jest promocja śpiewu jako wyrazu artystycznego rozwijającego cechy osobowościowe dziecka i kształtowanie świadomości wśród rodziców i pedagogów o potencjale intelektualnym i duchowym wynikającym z możliwości wyboru muzycznej drogi życia.

Jeśli chodzi o repertuar nie ma tu miejsca na dowolność. Każdy z uczestników musi przygotować dwie piosenki z przygotowanej przez organizatorów listy 33 utworów.

Zgłoszenie do konkursu (zawierające wypełniony formularz, ankietę i zdjęcie dziecka), składają szkoły i przedszkola, które w wewnętrznych eliminacjach wyłaniają po jednym reprezentancie w obu kategoriach wiekowych, nie później jednak, niż do 22 kwietnia.

Wielki finał zaplanowano na 6 czerwca. To jednak nie wszystko. Przy okazji Festiwalu, Filharmonia Sudecka ogłosiła casting do teledysku promującego właśnie to wydarzenie.

Poszukiwani są tancerze w wieku od 10 do 13 lat i osoby, które wykonają piosenkę „Wałbrzych, a ja kocham to miasto” między 13. a 17. rokiem życia.

Casting odbędzie się14 kwietnia o godzinie 16.00 w sali Filharmonii Sudeckiej przy ulicy Słowackiego 4 w Wałbrzychu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group