Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 6091
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Pozwólmy ziemi oddychać"

Czwartek, 26 maja 2022, 11:32
Aktualizacja: 11:59
Autor: red
Wałbrzych: „Pozwólmy ziemi oddychać"
Fot. użyczone
W ramach konkursu ekologicznego Fundacji PKO Banku Polskiego pod hasłem „Pozwólmy ziemi oddychać", Fundacja Wałbrzych 2000 otrzymała grant na realizację projektu proekologicznego Wałbrzyskie Ogrody, co umożliwi jego wdrożenie w praktyce.

Celem konkursu jest edukacja ekologiczna, podniesienie wiedzy na temat klimatu i czystości powietrza wśród dzieci, młodzieży oraz społeczności lokalnych. Dlatego Fundacja Wałbrzych 2000 wraz z partnerami Stowarzyszeniem Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej i Wałbrzyskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego zaplanowała warsztaty ekologiczne dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami oraz nasadzenia drzew i krzewów w ogrodzie Klubu Seniora w Wałbrzychu przy ul. Wrocławskiej 55.

Rośliny sadzić będą wspólnie uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych w Wałbrzychu, mieszkańcy budynku przy ul. Wrocławskiej 55, członkinie Klubu Seniora, pracownicy i wolontariusze Fundacji Wałbrzych 2000, zaproszeni goście – wszyscy, którzy wezmą udział w Pikniku Sąsiedzkim w sobotę 28 maja 2022 roku.

- Zaplanowaliśmy wielopokoleniowe spotkanie – zaprasza Agnieszka Chlipała, wiceprezeska Fundacji Wałbrzych 2000. – I dużo dobrej zabawy. Będziemy sadzić drzewa i krzewy, ale także grać w bule, podziwiać rękodzieło naszych seniorek, zajadać się kiełbaskami – jednym słowem dobrze się bawić i wzajemnie poznawać.

Patronami medialnymi projektu Wałbrzyskie Ogrody są Tygodniki DB2010 i WieszCo oraz portale Wałbrzyszek i Wałbrzych Dla Was.

Twoja reakcja na artykuł?

2
20%
Cieszy
3
30%
Hahaha
1
10%
Nudzi
1
10%
Smuci
2
20%
Złości
1
10%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group