Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 3570
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Pozwólmy ziemi oddychać” w Wałbrzychu

Czwartek, 8 września 2022, 12:20
Autor: red
Wałbrzych: „Pozwólmy ziemi oddychać” w Wałbrzychu
Fot. użyczone
W ramach konkursu ekologicznego Fundacji PKO Banku Polskiego pod hasłem „Pozwólmy ziemi oddychać” Fundacja Wałbrzych 2000 otrzymała grant na realizację projektu proekologicznego #WałbrzyskieOgrody.

Dzięki uzyskanej dotacji możliwa była organizacja wakacyjnych warsztatów ekologicznych dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami i zrealizowanie celów konkursu, czyli jest edukacja ekologiczna, podniesienie wiedzy na temat klimatu i czystości powietrza wśród dzieci, młodzieży oraz społeczności lokalnych.

Przez całe wakacje raz w tygodniu ogród terapeutyczny Klubu Seniora Fundacji Wałbrzych 2000 odwiedzały dzieci i młodzież wraz z opiekunami z Fundacji Kalejdoskop Autyzmu. Wszyscy uczyli się prac ogrodowych, poznawali i sadzili rośliny, budowali domek dla owadów, przygotowywali ekoposiłki.

Warsztaty prowadzili wolontariusze Fundacji Wałbrzych 2000, a naukę petanque przedstawiciele SRS Dęby Wałbrzych.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni uczestnikom warsztatów – mówi Agnieszka Chlipała, wiceprezeska Fundacji Wałbrzych 2000 – za pracę i pomoc w upiększaniu ogrodu terapeutycznego. Cieszymy się, że mogliśmy zorganizować warsztaty ekologiczne i w ramach podziękowania nauczyć dzieci, młodzież i ich opiekunów – gry w bule.

Patronami medialnymi projektu #WałbrzyskieOgrody są tygodniki DB2010 i WieszCo oraz portale Wałbrzyszek i Wałbrzych Dla Was.

Twoja reakcja na artykuł?

4
36%
Cieszy
1
9%
Hahaha
2
18%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
36%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group