Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 4360
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Pozycjonowanie stron internetowych – promowanie biznesu w sieci

Niedziela, 7 sierpnia 2022, 6:41
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Pozycjonowanie stron internetowych – promowanie biznesu w sieci
Fot. użyczone
Chcesz prowadzić satysfakcjonujący biznes w sieci? Zbuduj mocną pozycję w Internecie! Od czego zacząć? Od odpowiednio skonstruowanej strony www, która będzie odpowiedzią na realne potrzeby Twoich klientów, doskonale zaprojektowanej strategii SEO oraz najwyższej jakości treści. To przepis, w którym każdy element jest niezwykle ważny i powinien być odmierzany z najwyższa precyzją! Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych to klucz do długofalowego sukcesu Twojego biznesu w sieci! Dowiedz się, na czym to polega i... działaj!

Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach? 

Twoja intuicja podpowiada Ci, że pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach to działania, których celem jest zapewnienie Twojej stronie www jak najlepszych pozycji w wynikach wyszukiwania? Dokładnie tak! Musisz jednak wiedzieć, że wujek Google jest dość skomplikowanym facetem, z jednej strony preferującym konkretne rozwiązania, a z drugiej... uwielbiającym niedomówienia i rzucanie przysłowiowych kłód pod nogi pozycjonerom oraz osobom prowadzącym biznes w sieci. 

Poznajcie się lepiej! 

Wujek Google preferuje konkrety!

Dlaczego mówimy, że wujek Google preferuje konkrety? Bo Google zajmuje się wyszukiwaniem podstron, na których znajdują się rzeczy / usługi / informacje, których aktualnie szukasz. Zauważ, że wyszukiwarka z zasady nie odsyła Cię do stron głównych, na których sam będziesz musiał/a szukać odpowiedzi. Wujek po prostu wie, co dla Ciebie najlepsze i nie chce żebyś się przemęczał/a. 

Właśnie dlatego, do najważniejszych elementów wpływających na pozycję Twojej strony internetowej w wynikach wyszukiwania należą: 
• budowa strony - informacje powinny być rozmieszczone logicznie dla klientów, w odpowiednio zaplanowanych działach, sekcjach i kategoriach; strona musi być również w pełni dostępna dla pomocników wujka, czyli tzw. robotów Googla - nie da się pozycjonować strony, której wujek Google wcześniej nie przeczyta!
• aspekty techniczne - to czysto techniczne zagadnienia dotyczące m.in. semantyki kodu HTML oraz jakości grafik, ich nazw lub atrybutów ALT, a także sposobu prezentacji danych strukturalnych Twojej strony
• treść strony - musi być wartościową odpowiedzią na pytanie zadane wyszukiwarce, nie da się pozycjonować pustych stron, a pozycjonowanie stron internetowych z suchymi hasłami / frazami jest absolutnie nieefektywne - Twoje usługi w każdym dziale, sekcji i kategorii powinny być opisane w sposób maksymalnie szczegółowy i unikatowy.

Wujek Google bywa wybredny...

Dlaczego mówimy, że wujek Google lubi niedomówienia? Po pierwsze po to, byś nie zbudował/a sobie obrazu pogodnego wujaszka, który przytuli, poklepie po plecach i pozwoli wskoczyć Ci na pudło wyników wyszukiwania. Pozycjonowanie stron internetowych to dokładnie zaplanowana praca rozłożona w czasie, której efekty zauważysz najprawdopodobniej po kilku miesiącach. Po drugie musisz wiedzieć, że Google nie precyzuje jednoznacznie, co i w jakim stopniu wpływa na widoczność domeny w wynikach wyszukiwania, a poszczególne czynniki mogą być brane pod uwagę w różnym stopniu dla przedstawicieli różnych branż. 

Nie więc tutaj miejsca na szablonowe działania - strategie SEO muszą być opracowywane indywidualnie dla poszczególnych klientów. Zagwarantowanie Twojej stronie internetowej miejsca w pierwszej dziesiątce w wynikach wyszukiwania (im wyżej, tym lepiej, oczywiście!) wymaga rozgryzienia uniwersalnych mechanizmów rządzących wujkiem i przełożenia ich na Twoją stronę oraz branżę, w której działasz. 

Bez zaufania ani rusz, czyli wujek Google musi Ci ufać! 

Pssst... nie powiedzieliśmy o najważniejszym! Wujek Google, aby pokazać Twoją stronę wysoko w wynikach wyszukiwania, musi Ci zaufać! Skąd się bierze zaufanie? To wypadkowa wszystkich wymienionych wyżej czynników. Twoja strona jest przejrzysta, dobrze zaprojektowana i bogata w podstrony. Jej konstrukcja umożliwia bezproblemowe skanowanie zawartości robotom Googla, a treść wyczerpująco odpowiada na zadawane przez  użytkowników wyszukiwarki pytania czy poruszane problemy. Zainwestowałeś w dobry content, a tworzenie unikatowych treści powierzyłeś najlepszym copywriterom. Masz spore szanse, że znajdziesz się w gronie "wybrańców". 

Pracuj dalej, sukcesywnie uzupełniając stronę i nie obniżając jakości treści oraz... uzbrój się w cierpliwość. Wujek Google potrzebuje czasu, by dokładnie Cię sprawdzić i obdarzyć Cię zaufaniem. W tym kontekście bardzo pomocne są również linkowania zewnętrzne - jeśli linki do Twojej strony zamieszczają strony, którym Google już zaufało, szybciej obdarzy zaufaniem Ciebie. 

Jesteś wysoko w wynikach wyszukiwania? Pozycjonowanie strony internetowej to nie wszystko! 

Podbiłeś serce naszego wujaszka i Twoja domena zajmuje pierwsze pozycje w wynikach wyszukiwania? Gratulacje, ale... jeszcze nie czas na otwieranie szampana! Twoja strona musi być przygotowana na zatrzymanie odwiedzających ją klientów i wezwanie ich do działania. Tutaj nie ma miejsca na ściemę i przyciągania na stronę klientów, którym... nie masz nic do zaoferowania. Klient szuka usługi cięcia pleksi na wymiar, a Ty w swojej ofercie masz owszem pleksi, ale nie zajmujesz się obróbką? Nie twórz treści, które będą sugerowały coś innego! Skończy się to frustracją odwiedzającego i negatywnymi opiniami na temat Twojego biznesu. 

Właśnie dlatego mówi się o tym, że strona powinna być odpowiedzią na realne potrzeby Twoich klientów. Podstrony powinny zaspokajać te potrzeby wpisując się w jak najwięcej klientowskich oczekiwań. Jeśli zajmujesz się wspomnianym wyżej pleksi i oferujesz ten materiał w kompleksowej usłudze, możesz zaspokoić potrzeby osób, które potrzebują m.in. pleksi na wymiar, pleksi do biura, szyldów z pleksi czy usługi cięcia pleksi. Wynik wyszukiwania powinien kierować odbiorców bezpośrednio do strony, na której będą mogli podjąć decyzję o zakupie Twojego produktu lub usługi oraz zrealizować tę decyzję. Każda z Twoich podstron powinna być zoptymalizowana w taki sposób, by Twój Klient wykonał właściwą akcję bez żadnych przeszkód, szybko i intuicyjnie. 

Podsumowanie

Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach? To szereg działań podejmowanych przede wszystkim na Twojej stronie www, polegających na optymalizacji jej budowy i treści znajdujących się na poszczególnych podstronach. Skuteczna strategia pozycjonowania w Google powinna być przemyślana i zaprojektowana specjalnie dla Twojej strony, nastawiona na wysoką konwersję, dzięki której Ty wyciągniesz jak najwięcej z zwiększonego ruchu. Jeśli nie wiesz od czego zacząć - zacznij od profesjonalnego audytu strony, dzięki któremu dowiesz się na czym stoisz i jak bardzo musisz się postarać, by Wujek Google Cię polubił. 

W przygotowaniu tekstu (i rozgryzieniu wujka Google) pomógł nam Michał Całka, współwłaściciel agencji Octamedia specjalizującej się w pozyskiwaniu klientów na usługi przy użyciu najpopularniejszej wyszukiwarki w Internecie. Autorskie podejście do generowania ruchu z Google przełożyło się na skuteczne pozycjonowanie stron internetowych klientów Octamedia, którzy odnotowali imponujące wzrosty zapytań o swoje usługi oraz sprzedaży tychże. Więcej o pozycjonowaniu stron internetowych przeczytasz tutaj - https://octamedia.pl/blog/pozycjonowanie/.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group