Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6173
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Pożyczka przez internet – jak ją dostać?

Sobota, 19 marca 2022, 6:33
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Pożyczka przez internet – jak ją dostać?
Fot. użyczone
Pożyczka przez internet pozwoli Ci sfinansować palące potrzeby, a jednocześnie nie musisz wychodzić z domu, aby złożyć wniosek i odebrać pożyczone środki. Jeśli interesuje Cię taki produkt, to czytaj dalej, aby dowiedzieć się, przy jakich źródłach dochodu można go uzyskać i czy jest to dobra alternatywa dla karty kredytowej lub debetu w koncie.

Pożyczka przez internet pozwoli Ci sfinansować palące potrzeby, a jednocześnie nie musisz wychodzić z domu, aby złożyć wniosek i odebrać pożyczone środki. Jeśli interesuje Cię taki produkt, to czytaj dalej, aby dowiedzieć się, przy jakich źródłach dochodu można go uzyskać i czy jest to dobra alternatywa dla karty kredytowej lub debetu w koncie.

Pożyczka przez internet – co to jest?

Jak sama nazwa wskazuje, pożyczki przez internet są udzielane przez internet. A to oznacza, że niezależnie od tego, gdzie jesteś, możesz aplikować o taki produkt. Wystarczy Ci tylko urządzenie (komputer, tablet czy telefon) podłączony do internetu, aby złożyć wniosek.

Pożyczka przez internet polega na tym, że pożyczkodawca udostępnia Ci pieniądze po zbadaniu Twojej zdolności do ich spłaty. Za taką usługę zapłacisz odsetki i prowizję (czasami nazywaną opłatą przygotowawczą lub opłatą za rozpatrzenie wniosku), a swoje zadłużenie oddajesz w miesięcznych ratach.

Pożyczka przez internet: warunki

Aby starać się o pożyczkę przez internet, trzeba spełnić kilka warunków. Mogą się różnić w zależności od konkretnej firmy, ale jest kilka uniwersalnych wymagań, którym każdy potencjalny klient musi sprostać, aby liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku.
1. Trzeba posiadać stabilne, udokumentowane dochody.
2. Trzeba być w odpowiednim wieku. 
3. Trzeba mieć zdolność do spłaty pożyczki, czyli po odjęciu miesięcznych zobowiązań Twoje dochody powinny być na tyle wysokie, aby bez problemu spłacać raty pożyczki przez internet.
4. Trzeba mieszkać w Polsce i mieć polskie obywatelstwo.
5. Trzeba posiadać własne konto bankowe.
6. Nie można być wpisanym do rejestru dłużników i najlepiej mieć pozytywną historię kredytową.

Pożyczka czy karta kredytowa? 

Pożyczka przez internet i karta kredytowa to dwa różne produkty, które odpowiadają na odmienne potrzeby. Karta kredytowa sprawdzi się lepiej, gdy chcesz mieć stały dostęp do środków pożyczonych od banku i regularnie z nich korzystać, np. podczas zakupów. Wystarczy raz złożyć wniosek i w ramach przyznanego limitu, płacąc kartą, możesz korzystać z udostępnionych środków. Jeżeli zdążysz je spłacić w czasie okresu bezodsetkowego, to nic za to nie zapłacisz.
Z kolei gdy chcesz sfinansować większy, jednorazowy wydatek (np. remont, leczenie, wyjazd, naprawa auta), to zdecydowanie lepiej postawić na pożyczkę przez internet. Środki są Ci przelewane na konto bankowe i od razu możesz korzystać z całej sumy.

Aby załapać się na okres bezodsetkowy na karcie kredytowej, trzeba od razu spłacić całe zadłużenie. Natomiast pożyczki przez internet zazwyczaj spłacane są w ratach, dzięki czemu mniej obciążają Twój budżet.

A może debet na koncie?

Debet na koncie to z kolei pula środków, z których możesz korzystać, jeżeli nie będziesz miał już swoich pieniędzy na rachunku bankowym. Debet jest przyznawany w konkretnej kwocie i każda spłata zadłużenia przybliża Cię do tego, aby znów mieć dostępną pełną pulę środków.

Debet zazwyczaj opiewa na kilkaset złotych. Trzeba go więc traktować jako wsparcie w niewielkich wydatkach, podobnie jak kartę kredytową. Aby sfinansować większe potrzeby, zdecydowanie lepiej postawić na pożyczkę przez internet.

Czy jeśli pracuję na umowę zlecenie dostanę pożyczkę?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, aby otrzymać pożyczki przez internet, trzeba mieć udokumentowane dochody. Warto jednak wiedzieć, że nie muszą one pochodzić z umowy o pracę. Banki czasami "kręcą nosem" na umowy cywilnoprawne (szczególnie przy krótkim stażu pracy), jednak firmy pożyczkowe w większości akceptują również umowę zlecenie. Dlatego jeśli zarabiasz właśnie w ten sposób, to śmiało możesz starać się o pożyczkę przez internet.

Czy akceptowana jest umowa o dzieło?

Mimo tego, że umowa o dzieło wydaje się jeszcze mniej bezpieczną dla pożyczkodawcy formą zatrudnienia niż umowa zlecenie, to również jest ona akceptowana. Ważne jest, aby przelew na Twoje konto był udokumentowany i zachowana ciągłość pomiędzy umowami. Jeśli więc spełniasz pozostałe warunki (np. te dotyczące wieku czy historii kredytowej), to także przy umowie o dzieło możesz liczyć na pozytywną decyzję w sprawie przyznania pożyczki przez internet.

Gdzie szukać bezpiecznej pożyczki przez internet?

Aby znaleźć bezpieczną pożyczkę przez internet, zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów. Wybierz firmę, która:
• w pasku adresu ma zieloną kłódkę i aktywny certyfikat bezpieczeństwa,
• znajduje się w rejestrze prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego,
• należy do stowarzyszeń branżowych (np. Związku Przedsiębiorstw Finansowych),
• jasno informuje o kosztach pożyczki,
• odbiera telefon, kiedy zadzwonisz na infolinię, a konsultanci chętnie wyjaśnią wszystkie Twoje wątpliwości,
• nie przekracza maksymalnych limitów kosztu pożyczki, ustanowionych w ustawie antylichwiarskiej,
• ma pozytywne opinie klientów,
• pojawia się na niezależnych porównywarkach i rankingach pożyczek przez internet.

Jeżeli znajdziesz podmiot, który spełnia wszystkie powyższe warunki, to z dużym prawdopodobieństwem trafiłeś na firmę godną zaufania. Pamiętaj jednak, żeby wszystkie wątpliwości w umowie wyjaśniać, jeszcze zanim ją podpiszesz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group