Niedziela, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Władysława
Czytających: 3174
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Pożyczki z gwarantem – jak działają i gdzie je znaleźć?

Środa, 27 lipca 2022, 6:35
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Pożyczki z gwarantem – jak działają i gdzie je znaleźć?
Fot. użyczone
Pożyczka z gwarantem to szczególny rodzaj pożyczki, w przypadku której zabezpieczenia spłaty udziela osoba trzecia, czyli gwarant. Jak działają tego typu pożyczki? Gdzie można je znaleźć? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Jak działają pożyczki z gwarantem?

Jak wspomniano we wstępie pożyczki z gwarantem to szczególny rodzaj chwilówek, które od zwykłych pożyczek pozabankowych odróżnia fakt, że w umowie wskazany jest poręczyciel zobowiązania. Osoba ta staje się wówczas współodpowiedzialna za spłatę zaciągniętej pożyczki, co zmniejsza ryzyko firmy po stronie firmy pożyczkowej. W efekcie finansowanie mogą uzyskać nawet osoby z negatywną historią kredytową, czy widniejące na listach dłużników. Wskazując gwaranta, który spełnia wymagania firmy pożyczkowej o przyznanie pożyczki mogą starać się również osoby bezrobotne, czy posiadające komornika. Warto również podkreślić, że ubieganie się o pożyczkę z gwarantem z reguły pozwala uzyskać znacznie wyższą kwotę finansowania, które może być także przyznane na dużo korzystniejszych warunkach. Wynika to z faktu, że ryzyko rozkłada się w tym przypadku na dwie osoby, a sam gwarant zobowiązuje się do spłaty zobowiązania w przypadku, gdy nie uczyni tego pożyczkobiorca.

Gdzie szukać pożyczek z gwarantem?

Pożyczki z gwarantem to oferty, które są dosyć popularne. Najprościej można je znaleźć w Internecie, gdzie można w wygodny sposób porównać oferty różnych firmy. Aktualny ranking chwilówek i pożyczek z poręczycielem znajdziesz na stronie "pożyczki z gwarantem". Co przemawia za tym, by z nich skorzystać? Przede wszystkim wygoda oraz szybkość przyznawania finansowania, ponieważ wnioskując o pożyczkę online środki można otrzymać nawet w ciągu kilkudziesięciu minut. Co więcej, możliwe jest również porównanie ofert, a co za tym idzie wybór rozwiązania na atrakcyjnych warunkach.

Obowiązki osoby będącej gwarantem pożyczki

Warto mieć świadomość, że gwarantem pożyczki może być jedynie osoba pełnoletnia, która posiada stabilną sytuację finansową oraz nie jest zadłużona. W efekcie jest ona w stanie zabezpieczyć spłatę pożyczki, co zdecydowanie ogranicza ryzyko związane z jej udzielenie. Art. 877 Kodeksu cywilnego stanowi bowiem, że gdy pożyczkobiorca przestanie spłacać swoje zobowiązanie finansowe, poręczyciel musi je zwrócić jako dłużnik główny. W praktyce gwarant musi spłacić zobowiązanie jeśli:
• pożyczkobiorca zaprzestał terminowo regulować raty,
• pożyczkobiorca ogłosił upadłość konsumencką,
• pożyczkobiorca zmarł.

W tym miejscu należy podkreślić, że poręczyciel posiada odpowiedzialność solidarną razem z pożyczkobiorcą, a co za tym idzie firma pozabankowa powinna informować go o jakichkolwiek problemach ze spłatą pożyczki. Dzięki temu może przypomnieć pożyczkobiorcy o konieczności regulowania zobowiązania.

Podsumowując należy stwierdzić, że pożyczki z gwarantem to szansa na uzyskanie finansowania dla osób, które nie mają szans na to, by otrzymać pożyczkę samodzielnie. Najważniejsze jest w tym przypadku oczywiście znalezienie poręczyciela, który spełni wymagania firmy pożyczkowej.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group