Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4338
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Pozytywna opinia RIO dla budżetu Gminy Głuszyca

Czwartek, 13 kwietnia 2017, 7:41
Aktualizacja: 9:13
Autor: red
REGION, Głuszyca: Pozytywna opinia RIO dla budżetu Gminy Głuszyca
Fot. red
Złożone przez burmistrza Romana Głoda sprawozdanie z wykonania budżetu Gminy Głuszyca za rok 2016 zostało pozytywnie zaopiniowane przez Regionalną Izbę Obrachunkową we Wrocławiu.

W ubiegłym roku budżet Gminy Głuszyca również uzyskał pozytywną opinię RIO, co jest dowodem na stabilizację sytuacji finansowej Gminy Głuszyca. Przypomnijmy, że wcześniej w latach 2011 - 2014 RIO czterokrotnie negatywnie opiniowało wykonanie budżetu przez Gminę Głuszycę.
- Dzięki pozytywnym opiniom wydawanym przez organ nadzoru nad działalnością jednostek samorządu terytorialnego w zakresie spraw finansowych nasza gmina może ubiegać się o środki zewnętrzne na inwestycje, które są niezbędne, aby Głuszyca rozwijała się i stawała się przyjaznym miejscem do życia – dodaje burmistrz Roman Głód.

Z treścią Uchwały nr III/79/2017 Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie opinii o przedłożonym przez Burmistrza Głuszycy sprawozdaniu rocznym z wykonania budżetu Gminy Głuszyca za rok 2016 można zapoznać się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Głuszycy oraz na www.gluszyca.pl/pozytywna-opinia-rio-dla-budzetu-gminy-gluszyca/175.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group