Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3069
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Pracą się nie splamili, ale do kradzieży mają zapał

Piątek, 25 marca 2011, 13:12
Aktualizacja: 13:13
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Pracą się nie splamili, ale do kradzieży mają zapał
Fot. red
Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 27–letniego mężczyznę, który w okresie od września ubiegłego roku do końca stycznia tego roku włamał się do 35 pomieszczeń gospodarczych. Funkcjonariusze policji zatrzymali również 25–letniego recydywistę, który nigdy nie pracował, ale znalazł własny sposób na życie. Od ostatniej odsiadki ma na swoim koncie 5 przestępstw, między innymi kradzieże i włamania.

Wałbrzyscy policjanci I komisariatu ujęli 27-letniego mężczyznę podejrzanego o to, że w okresie od września ubiegłego roku do końca stycznia tego roku, włamał się do 35 pomieszczeń gospodarczych. Włamywał się do piwnic i komórek zlokalizowanych w budynkach wielorodzinnych na półpiętrach w dzielnicy Podzamcze. Łupem włamywacza padały przede wszystkim przedmioty, które mógł szybko spieniężyć, między innymi elektronarzędzia. Śledczy z „jedynki” odzyskali część skradzionych łupów.

27-latkowi za włamania w warunkach powrotu do przestępstwa grozi teraz kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.

Policjanci głuszyckiego komisariatu ujęli natomiast 25-letniego mężczyznę podejrzanego o to, że od sierpnia 2010 roku do końca listopada 2010 roku, dokonał pięciu przestępstw na terenie Jedliny-Zdroju, między innymi kradzieże i włamania. Kradł elementy metalowe nawierzchni kolejowych, kable telekomunikacyjne, włamywał się do sklepów spożywczych, do domu kultury i do pomieszczeń gospodarczych osób prywatnych.

Na wniosek policji i prokuratury, mężczyzna może trafić do „śledczego”, na razie na trzy miesiące. Ale grozi mu nawet 15 lat pobytu za więziennym kratami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group